• benzer bu kadar dizi dönerken,insan kaygısızlar gibi bir orjinalliği fena arıyor.
  • çocuklara dilencilik yaptıran adam kepçeyi evlatlık istemektedir. yolda dilenciden hasılatı toplarken, memnun adamı görür.

memnun: bak ne iyiliksever adam. dilenciye ne kadar büyük para verdi ki, dilenci paranın üstünü hala tamamlayamadı.
  • kültigin'in hostes'e yazdigi mektup $u $ekildedir,

cok saygideger ve mahallemizin gulu olan sayin hostes hanim,

bu mektubu yazip yazmamak icin cok du$undum. sonunda ne olursa olsun anasini <beeep> diyip harbi bir delikanli olaraktan duygulu hislerimi size acmaya karar verdim. siz ilk gordugum anda goz goze geldik. baki$lariniz yuregimi bursa celigi gibi deldi. bizde yalan yoktur. yalancinin anasini avr<beeeeeeeeeeeeep> o anda birbirimiz icin yaratildigimizi anladim. aslinda iki gun sonra anladim. aklimdan bir turlu cikmiyordunuz, nereye baksam sizi goruyordum. ana haber bulteninde siz vardiniz, hava durumunda siz vardiniz, gece ku$u'nda siz vardiniz. $ifreli yayinlarda bile siz vardiniz.

$unu anladim ki ben siz olmadan namlusuz bir tabancaya benziyorum. yalanim varsa cumle alem beni s<beeeeeeeep>. en kisa zamanda cevabini bekliyorum.

senin kultigin'in.
  • bu dizinin okul hayatıma katkısı büyüktür.şöyle ki bu dizi olmasaydı eğer sabahın kör karanlığında kalkıp da zor giderdim okula.aslında sırf bu dizi için erken uyanıyodum.hazır erken uyanmışken de okula gidiyodum.bu arada dizinin tekrarlarını sabahın köründe yayınlayan star tv’ye de teşekkür etmek gerek.bir bakıma eğitime hizmettir bu dizi.iddia ediyorum bu dizi olmasaydı türkiye’deki okullarda sabah derslerine katılım yarı yarıya düşerdi.gerçi ben bu diziyi sonuna kadar seyredeyim derken ilk derse yetişecek son belediye otobüsünü kaçırıyodum ama olsun hiç değilse ikinci derse yetişebiliyodum.
  • özlediğim çok güzel bir dizi,mucize diyebileceğimiz bir eser.zira ondan sonra yapılan hiçbir komedi dizisi onun kadar akılda kalıcı olamamıştır-olamayacaktır.
    (bkz: çocuklar duymasın)
    (bkz: avrupa yakası)

edit:öyle öyle...
  • türk dizi tarihinin sayılı eserlerinden biri. tıpkı kemal sunal filmleri gibi. yüzlerce kez izlesek bile, tüm esprileri onlardan önce yapsak bile yine de sıkılamıyoruz.

eleman belediye otobüsüne biner ve;

- öndeki arabayı takip et.
  • (bkz: aramaya inanmak) (taksi ve otobus kelimeleriyle ozellikle)
  • bir bölümünde havalı deniz abla sayesinde "zilli don" gibi oldukça dikkat çekici bir iç giyim ürününden haberdar olduğumuz dizidir.
  • eleman iş bulmuştur.eve gelip ailesine bu müjdeli haberi vermek ister.
    eleman:hey millet iş buldum iş.
    memnun:aferin benim oğluma.söyle bakim nerdeymiş bu iş?
    eleman:fastfood'çuda fastfood.
    memnun:o ne ulan?
    eleman:hamburgerci baba hamburgerci.
    memnun:hee desene dede mesleği.köydeki ilk hamburgerciyi de deden açmıştı ama niyeyse hemen iflas etti.
  • kadini gece karanliginda sapigin biri takip eder(daha sonra sapik memnuna benzer cikar), kadin farkedip aynen sunlari soyler:
    -ne istiyorsun benden? defol yanimdan! yoksa kilosu 10 bin liraya kiyma satiyorum diye bagiririm, herkes buraya dolusur.
hesabın var mı? giriş yap