şükela:  tümü | bugün
170 entry daha
  • baslik icinde helva diye aradim mâmafih bulamadim.. bu diziye dair boyle diyalogun es gecilmesi ve deneysiz bir kimya dusunulemez.

d: doktor
    m : memnun

d : bunu size alistira alistira soylemem lazim ama.. 2 hafta omrunuz kaldi memnun bey..
    m : yok mudur bir caresi doktor bey??
    d : maalesef, tibbin bu konuda yapabilecegi birsey kalmadi.. kader iste..
    m : o elinizdeki nedir doktor.. recete mi yoksa??
    d : hayir. helva tarifi..
  • --- spoiler ---

memnun sakat bir adamı iyileştirir. adam ayağa kalkar yürümeye başlar. o sırada polisin monologu şahanedir.

- yaşasın hey yürüyorum yürüyorum. hayatım boyunca ilk defa yürüyorum!
    - merkez, burada yürüyen birisi var; ne yapayım?

--- spoiler ---
  • ismail ile memnun hastaneye kaldırılır. eşleri de hastaneye giderler.

doktor: sizin yakınlarınız kim?
    kafiye: memnun kaygısız ile ismail kaygısız!
    zeynep: yaaa bari soyadımızı bize bırakın!
  • --- spoiler ---

bir bölümde, sabriye'nin tipksinin aynisi bir hayat kadini vardi, memnun bu kadini kürkler içinde görüp delirmişti.
    eve geldiğinde sabriyeye
    + seni kürkler içinde gördüm sabriye, napıyordun söyle bakalim
    - ay ne kürkü memnun, ben kürk giyer miyim?
    + bırak bu çevreci ayaklarını sabriye*

gibi şukela repliklerle dolu, bu topraklarda yapılan en komik türk dizisiydi
    --- spoiler ---
  • dizideki figüranların yarısını volkan girgin, yarısını serhat özcan seslendirmiştir.
  • 90'lı yıllar ya da o yıl grubunun esintisini taşıyan kendine özgü, absürd bir dili olan hala hatırladığımda titremekle gevremek arasında gidip geldiğim dizilerden bir tanesi. bir de ana vardı. kan görüp bayılan mafya adamını yaşar kurt oynuyodu. nerelere gittim, dönücem...
  • --- spoiler ---

kültigin iki gündür adam dövememek yüzünden psikopata bağlamış ve alper' e sağlı soğlu puaaaaah dışk pat küt karate efektleriyle girişmektedir ve kürşat' ın birden karşıdan gelmekte olan memnun kaygısız' ı gören gözleri parlar:

-hooop hoooop hoooop, bırakın abi birbirinizi dövmeyi.
    +ne var lan?!?!?
    -bakın, yürüyen kum torbası geliyo.

kültigin yonca görmüş eşek gibi sırıtmaya başlar sevinçten:

-amaaaan, keklik geliyor işte. gel gel yaaanıma keklik, vurayım kaaaafana keklik, kırayım diiiiişini keklik

--- spoiler ---
  • şöyle bir dizi daha gelmedi ki dalgamızı geçelim hayatla, neşemizi bulalım. yok behlülmüş, yok hanım çiftlikte un elemiş, leyla'nın kocasının dostu mu varmış? anlamıyorum da olaylar ne. oysaki kaygısızlarda kültigin anlamsız sözler etse de anlıyorduk. kalbimiz birdi çünkü! rispek:(
  • bir bölümde hostesi istemeye gelecek olanlar için sabriye çocukları nizama sokar. sokarken şu diyalog yaşanır..

-haa şöyleee.. çürükleri arkaya, iyileri öne koyduk mu tam olur (çocuklar için)..
    -sabriye senden manav olsa iyi satış yapardın hani..
356 entry daha

hesabın var mı? giriş yap