• malesef yaklaşık ilk 10 bölümüne ulaşılamayan dizidir kaygısızlar. malum ortamlarda kepçe'ye araba çarpan bölüm de yok, memnun'un hafıza kaybı geçirdiği bölüm de, memnun'un davulculuk yaptığı bölümler de, sabriye'nin kaçırıldığı bölüm de, terbiye'nin katil zanlısı olarak görüldüğü bölüm de.. hiçbiri yok bu bölümlerin. bir sürü antin kuntin diziye istemeden ulaşabildiğimiz ortamlarda malesef isteyerek, kasarak bu diziye ulaşamıyoruz. bari bilmem kaçıncı yıl special editionımsı bir şeyler sürsünler de piyasaya alalım, saklayalım bu diziyi, paylaşalım.
  • bunun ilk bölümünde memnun'un yanına felçli birisi geliyor. yürümek istiyorum diyor. memnun da ''yürüyüp de ne yapacaksın? iyi bir şey olsa yürüyüş yapanları copla dövmezlerdi.'' diyor. biz zamanında güldük bunlara. kimimiz büyüdü entel oldu kimimiz lümpen. ama hep şey olduk:( hep kaygısızcı :(
    düzeltme: jop yazmışım cop yerine. biriniz de düzelt demiyorsunuz. gençlikten beklemeyeceksin bir şey
  • karılarının memnun'a sürekli domuz demeleri john stuart mill'in ' memnuniyetsiz socrate olmak, memnun bir domuz olmaktan yeğdir' sözüne bir göndermedir.
  • yayınlandığı dönem çokça izlenmiştir, sevilmiştir bu aile. hatta bazı yıllar sahurda oturup tekrarını izlemişliğim vardır.
  • en efsane dizilerden biridir. benim aklımda kalan bölümde memnun ayşen guruda'yla, çocuklarından bir tanesini doktora götürüyordu (sadece ayşen guruda da olabilir). sonrasında şöyle bir diyalog geçiyordu:

doktor çocuğun sırtına stetoskopu dayayıp:

doktor: öksür yavrum
    çocuk: meeee
    doktor: yavrum öksürsene
    çocuk: meeeee
    doktor: yavrum öksür diyorum
    ayşen guruda: doktor bey küçücük çocuk ne bilsin öksürmeyi?

hala gülüyorum çocuğun melemesini düşündükçe.
  • hayatımda güldüğüm en absürd diyaloglara sahipti.

"kanun namına teslim olun, silahınızı yere bırakın, adalete teslim olun, adalet mülkün temelidir."
  • keşke bütün bölümlerini bulup yeniden izleyebilsem dediğim, bu ülkede yapılmış en eğlenceli dizidir, gülmekten ağlamışlığım vardır.
hesabın var mı? giriş yap