• kayı inşaat firmasının cezayirdeki bachar ve ouargla şehirlerindeki askeri hastane şantiyelerinde çalışan ofis ve saha çalışanlarının 15 aydır hakettikleri maaşı alamama rezaletidir.

geçen hafta itibariyle işçiler, bu hafta itibariyle ofis çalışanları greve başlamıştır. bütün resmi girişimlere rağmen firma herhangi bir geri dönüş yapmamaktadır.

twitter linki

edit: konu chp adana milletvekili müzeyyen şevkin tarafından tbmm içerisinde de gündeme getirilmiş.

tbmm gündemi
  • bugün esentepe'deki ofislerinin önünde eylem yapan bir grup gördükten sonra öğrendiğim rezalettir. epey sesleri çıkıyordu lakin firmadan herhangi bir tepki gelmedi. dilerim en kısa zamanda haklarını alabilirler.
  • gün geçmiyor ki bu ülkede hak yenmesin
  • @munacaat 'den bana gelen mesaj;

bu şirkette çalışıyorum ve sadece cezayir değil türkiye'deki çalışanlarına da maaş vermiyor. cezayir çalışanları bugün şirkete gelip eylem yaptılar, linkini ekliyorum bunu da başlığa yazarak gündemde tutabilir misiniz

https://www.youtube.com/…jp0mithy8&feature=youtu.be
  • arkadaşlar lütfen öne çıkaralım. işçi yakınlarından aldığımız bilgilere göre işçiler cezayir askerleri tarafından tehdit ediliyor. eğer grev sona ermezse işçileri can güvenlikleri ile tehdit ediliyor. bizim işçilerimiz tehdit ediliyor türk konsolosluğu, kayı inşaat ve hükümet sessizce izliyor hiçbir adım atılmıyor. lütfen işçilerin sesi olalım geç olmadan
  • detayları takip ettiğimdir.
  • sosyal medya ve türevleri olmasa çalışan hakkını koruyacak kimse yok dedirten başka bir olay daha.
  • çok yakından takip ediyoruz.
  • sadece inşaat değil kayı holdinge bağlı sağlık çalışanları da aylardır maaşlarını alamamaktadır.
  • büyük rezalettir.

kaunas'taki stadyum inşaatında çalışan işçilere de 5 aydır maaş vermemektedirler. kaunas işçileri de grev yapmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap