şükela:  tümü | bugün
  • sen ne diyon amk

kayıhan da kim amk
  • chp'den milletvekili adaylığı için uludağ üniversitesi halk sağlığı ana bilim dalı başkanlığından istifa ettiğini öğrendiğim bilim insanı. üniversiteden ayrılmasıyla oluşan büyük boşluğu umarım aktif siyasette kendine yer açarak kapatır. görevde bulunduğu süreçte halk sağlığını tehdit eden girişimlere karşı gösterdiği duruştan biliyorum ki özlediğimiz türden bir siyasetçi olacaktır.
  • 24 haziran 2018 secimlerinde chp’den bursa 1. bölge 4. sıra milletvekili adayıdır.
  • twitterda obama'ya mention atmış halk sağlığı profesörüdür. milletvekili aday adayı olması sürecinde instagramı da aktif olarak kullanmaya başlamış ve -takdir edilesi- sadece eşi ve kızını takip etmektedir.
    bunlar işin yeşilliğiydi tabi, derslerini dinlerken daha konuşsa da dinlesek diyorsunuz. kendisinden ders dinleyebilmiş bir öğrenci olarak çok şanslı hissediyorum kendimi. üniversitedeki görevinden istifa etmesi hüzün yaratmış olsa da milletvekili seçilmesini de dört gözle bekliyorum, ülkemizin kayıhan hoca gibi politikacılara ihtiyacı var.

(bkz: haklı bir mention)
    (bkz: herkes farklı, herkes eşit)

edit:milletvekili seçilemedi, bu demektir efsane geri dönüyor
  • habertürk'te test eksikliği, sağlıkçıların korunma malzeme sorunu ve genel olarak salgınla ilgili bütün konularda lafı evirip çevirmeden anlatıyor.
  • yandaş yalaka tiplerin aksine laf kalabalığı yapmadan, evirip çevirmeden, pandemi konusundaki gelişmeleri sadece bilimsel gerçekleri esas alarak, sakin sakin, tane tane anlatan bilim insanı. an itibarıyla anksiyete yaşamaktayken, sakinliği inanılmaz rahatlattı beni. iyi ki böyle bilim insanlarımız var.
  • tıp fakültesi eğitimim esnasında hem halk sağlığı hem de işçi sağlığı derslerini dinlemekten çok keyif alırdım. türkiyede eşine az rastlanan çok değerli bilim insanı. saygı duyuyorum hocam. iyiki varsınız.
  • televizyon ekranlarında stand-up yapmayan nadir tıp profesörlerinden.
  • tüm covid-19 sürecinde ilk defa ekranlarda sağlık bakanlığını eleştirebilen bir hoca görüyorum