şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: kayınbaba)
  • çarşıya çıktım seferi
    sağımda solumda neferi
    o hanımın kayın pederi
    çaresi yok** dişlemeli*

(bkz: elmayı top top yapalım/@ibisile)
    (bkz: kayınbeden)
    (bkz: kaynata)
    (bkz: babalık)
  • size hep kucuk kizi gibi davranan versiyonu cok sevimli..
    allah nazardan saklasin.
    bazi aileler cok duzgun..

insanin kani kayniyor boyle babalara. -gulucuk-

allah benim omrumden alsin seni genclestirsin diyesin geliyor, ben on sene az yasasam bi sey olmaz.
  • zaten babamı kaybedeli yıllar olmuş, insan biraz sıcak davranır da şu kıza bir babalık yapayım der. aslında düzgün, iyi bir insan ama köylülüğünden kaynaklanan kaba hareketleri, iletişim özürlü olması ve asık suratı nedeniyle iyi özellikleri silinip gidiyor gözümde. torununu en tatlı zamanlarında doğru dürüst kucağına bile almayan bir adamdan babalık bekliyorum ben de mal gibi...elimden gelse eşimin ailesiyle ilişkileri minimum seviyeye çekerdim ama iyi huylu kocama kıyamıyorum.
  • biz eşimle tanıştığımızda babasının hastalığı* başlangıç evresini geçmişti. ben geldiğimde açıkça farkedilir bir gülümseme oluşurdu yüzünde ve zor da olsa biraz sohbet edebilirdik. arkadaşları tarafından çok sevilen ve sosyal bir insan olan kendisi hastalığıyla beraber yalnızlığa mahkum edilmişti ve kayınvalidem, eşim ve kardeşleri bu duruma oldukça üzülüyorlardı. hastalığı gereği kendi bu olayın çok üzerinde duramıyordu tabii ki. siyasi görüşümüz, tuttuğumuz takım hiçbirinde hemfikir değildik ama keşke daha uzun süre sohbetlere devam edebilseydik. biz evlendikten bir yıl kadar sonra hastalığı son evresine girdi, kayınvalidemin insanüstü çabalarıyla 3-5 sene daha yatağa bağlı yaşadı ve sonrasında kaybettik kendini. çok fazla şey paylaşamadık ama paylaşıp da yukarıda yazanlar gibi tuhaf söylemlerle hatırlayacağıma iyi biri olarak hatırlıyorum ve seviniyorum kendi adıma.
  • kimi versiyonları hayatı zindan eden hayvan evladı. sizin hiç arabanız, eviniz, eşyanız bile yokken kızına kredi çektirip araba aldıran tez vakitte ölesice böyle götveren bir akrabanız oldu mu? almasaydık bizi evlendirmeyecekti. mecbur kaldık. yavşak allah'tan düğün istemedi arabasının kredisini rahat ödeyebilelim diye. bu mahluk tayinimiz onun memleketine çıkınca sözde arabasını sattı biz ev aldık krediyle, onun apartmanında (bana bu kısımda bir ton küfretmenizi rica ediyorum) sonra onunla aynı binada daire alınca, borcun bitince artık bana böyle büyük ekran tv alırsın dedi. sonra ev borcu bittikten sonra daha da iyi bir araba almamı istedi. işte bu orospu çocuğunun bana ettiği işler. her gün ama her gün bir an önce ölmesi için allah'a yalvarıyorum.

savunma eki: kızını ölesiye seviyorum. biri çıkıp böyle bir şey yazsa ben de "vay gavat madem öyle bari aynı binadan ev almasaydın, boşasaydın, dik dursaydın" derdim. hatta daha fazlasını. diyorsanız da haklısınız. durumum böyle işte, ceviz büyüklüğünde bir beyne sahip olsaydım bugün bu durumda olmazdım, yok işte. ne birini sevin, ne evlenin derim ben. ben malım. tek gerçek bu.
  • benim kayınpederim oğlunu ergenlik zamanında kaybetmişti. belki beni oğlu yerine koydu, belki de ben onu tembel, rahatına düşkün, disiplinsiz kendi babam yerine. spor ve siyasette bilinen, disiplinli, çok çalışkan, hep bir şeylerle meşgul, sosyal hayatı olan, sert görünümünün altında çok merhametli bir adamdı eski kayınpederim.

müsrif, yokdan anlamayan, ani parlayan, çocuk bakımını, ütü, yemek gibi işleri annesine paslayan, iş hayatında başarısız, neye elini atsa kurutan kızıyla evlendim. ama bu kayınpederimin değerini gözümde hiç düşürmedi. zor zamanlarımızda emekli maaşının yarısını, benim ağırıma gidebilir düşüncesiyle kızına verdiği zamanlar oldu. böyle de düşünceli ve fedakardı. ben de imkanlarım olduğu zamanlarda onun için karşılıksız, isteyerek elimden geleni yapmaya çalıştım.

yıllar sonra, maddi manevi çöktüğüm ve eski eşim de şirket sahibi de olunca hepten ipini kopardığı için ben boşanma davası açtım. kadın hakim, ezilen kadın, mağdur kadın diye büyük öngörüsüyle, şirket sahibi olmasına rağmen çocukların dışında kendisine de nafaka bağladı, gelirimin 2/3'ü artık yoktu. üstüne ortak evimizi de kendim verdim bir şapşik olarak, yeter ki yakamdan düşsün diye. zaten onu da elinde tutamadı, sattı.

biraz konu dağıldı.

aradan 6 yıl geçti, kayınpederimle boşanmadan sonra hiç bir temas, haberleşme içinde olmadık. ta ki, bir gün vefat ettiğini duyduğum güne kadar. gasilhanede onu gördüğüm ilk anda başlayan hıçkırarak ağlamalarım, onu ellerimle yıkarken de, elini, yüzünü öperken de devam etti. mezarına da ben indirdim, sağ yanına da ben yatırdım, mezarın içinde bile vedalaştım onunla. öz babamın cenazesinde fazla ağlamadım misal, yıkamasına da girmedim.

bir insanı kendi dünyanızın derinlerine almışsanız, sizin neyiniz olduğunun bir önemi yoktur. bazen eşinizin babası olan o kişi, yaşadığı sürece yaptıklarıyla kendi babanızın önüne geçebiliyor.

kayınpeder var, kayınpeder var.
  • kafa dengim cidden.

ps4 oynayıp makara yapıyoruz aq.keşke kızı tatile gitsede rahat rahat takılsak.