şükela:  tümü | bugün
  • akşam yemeğinde yaşadığımız hadise... sanırım bizim kayınpederle ilgili artık aydınlatılması gereken durumlar var. daha önce yine burada nakletmiştim... tapınaktayım diye mesaj atma olayı... örümcek yürüyüşüyle evi terketme olayı... şimdi de bu... bizim hanım ve kaynana ayakta uyuyor. adamdaki tuhaf durumun farkında değiller sanki... ya da hepsinin birden benden gizlediği bir şey var...

akşam yemeğine yeni oturmuştuk. kayınpeder ellerini yıkıyordu, daha oturmamıştı. masanın baş tarafına ben oturmuştum ve sabırsızlıkla tabağıma kıymalı patatesin konmasını bekliyordum. hanım uyardı; "ordan kalk, babam otursun." dedi. bunların bu ritüellerine alışamadım arkadaş... sofrada hiyerarşi... otururken hiyerarşi... arabaya binerken hiyerarşi... illâ ki pohpohlayacaklar adamı. neyse, ses etmeyip götümü yan taraftaki sandalyeye transfer ettim...

bizim kayınpeder de teşrif edince yemekler tabaklara kondu. dikkat ettim, kayınpederin patatesini ekstra kıymalı verdiler. benim yemeğimin kıymalı yerleri daha azdı. neyse... biz şapırt şupurt yemeğimizi yerken, kayınpeder birdenbire ayağa kalktı. "antimadde geliyooor!" diye bağırdı. bunun ani hareketiyle hepimiz bir irkildik. ben sandalyeden düştüm. kaynana telaşla sordu, "n'oldu feyzullah?!" dedi. bir iki saniye şoklanmış gibi kalakalan kayınpeder kendine geldi. "yok birşey, yiyin yemeğinizi." dedi. sonra oturup kıymalı patatese yumuldu. şokun etkisiyle olsa gerek, benim önümdeki ekmeği alıp yemeğimin suyuna bandırdı. herkes normal vaziyete geçti ama bana çok tuhaf geldi bu durum...

gece yatma vakti gelince odalarımıza çekildik. bir süre sessizlikten sonra kaynanaların odasından mırıl mırıl konuşma sesleri gelmeye başladı. yatakta sohbet, normal yani diye düşündüm. fakat aniden kayınpeder "antimadde geliyooor!" diye bağırınca aklım gitti. hanım da sıçradı. sonra kaynananın sesini duyduk. "ahmet yok, köyde köyde!" diyordu. bizim hanım da alem... "allah allah, kim bu ahmet acaba?" diye bana soruyor. kızım ne ahmet'i, adam antimadde diyor diyecektim ama hanıma antimaddeyi açıklamaya üşendiğim için bir şey demedim. zaten sonra sesleri kesildi bunların. biz de uyuduk... sadece, sabaha karşı, "antimadde geliyoor! karrrranlık enerji çıkıyoor!" diye bir bağırtı oldu ama pek ben pek oralı olmadım. osura osura uyumaya devam ettim...