şükela:  tümü | bugün
 • muhteşem bir durum. baba eve bir gelir, neresi akıyorsa, neresi tamir istiyorsa 1 günde halleder, ikea'dan alınan ıvır zıvır varsa 1-2 saatte kurar, ödemesi atlanmış fatura vb. varsa keşfeder öder. allah razı olsun.
 • benim kaynımın kayınpederi bu. aydın abi.

  dükkana raf yapılacak, ne yaptı ne etti marangozu saf dışı bırakıp sabah ezanıyla dükkanın önüne, elinde alet çantası, su terazisiyle damladı. raflar sik gibi oldu.

  çanakkale'den yazlık alacağız, aydın abi ekspertiz kesildi başımıza. 2 yıl oldu hala bir yazlık alamadık.

  rakı sofrasındayız, aydın abi hancı. rakıya buz atılmaması gerektiğini anlatıyor. rakı şalgamla içilmez, onunla içilmez, bununla içilmez. arsenikle içebilir miyiz aydın abi?

  balık yiyeceğiz, aydın abi atlıyor hemen, yılların balık pişiricisi.

  bir arkadaşımız araba alacak, nereden duyum aldıysa aydın abi ışık hızıyla araba pazarında ortaya çıkıyor. çocuk vw isterken bunun gazıyla fiat albea aldı. ağlıyo şimdi köşelere çömelip.

  aydın abi çıkan omzu yerine oturtur, et terbiye eder, mangal yakar, mangalı söndürür, avize monte eder, mobilya cilalar, balkonda yasemin yetiştirir, gül budar, ütü yapar, mantının yapımını bilir, şarap eksperidir, boğa güreşcisidir, astronottur, tuvaldeki kadındır. hiç susmaz, herşeyi bilir, ölümüne tartışır.

  yaşıtları hacıya gidiyor. keşke bu da gitse biraz.
 • kayınpederin kıçının dibinde yaşıyorsan katlanman gereken durum.
 • emekli uçak bakım teknisyeni ve babası da köylerde ev yapan bir tip olunca size sinirden kafayı ısırmak düşer. yahu her boktan da anlamaz ki bir insan. ben anlamam, bilmem demenin de bir anlamı vardır. bir de yaptığı işlerle içten içe ve çaktırmadan öğünmesi yok mu... bak sevgili kayın pederim, ben küçükken anam babam bana hiç bir iş yaptırmadı, daha da bozmayım diye. yanlış bir mantık kabul ediyorum. ama sen de her şeyden çok iyi anlamıyorsun. güya inşaat işlerini bilirsin, kızın bile sana iş yaptırmaya çekiniyor, evde bir yer bozuldu mu sana söylemiyor. iki defa üst üste çok boktan arabalar aldın, çok mantıksız seçimlerdi ama o arabaları hergün yağlaman ballaman yıkaman, güneşin pozisyonuna göre park yerini değiştirmen o arabaları iyi yapmaz sadece temiz yapar. kaç defa kızına da oğluna da gerçekten faydalarına olabilecek kişisel tavsiyelerde bulundum ama her ikisi de seni gözlerinde ilah yaptıkları için beni dinlemediler ve şapa oturdular. kızını dünyadaki tek doğru ve her şeyi bilen adam olmadığına biraz ikna ettim 13 senede ama oğlun için yapacak bir şey yok, kendinden bir kopya oluşturmuşsun. etrafındakiler seni çok şişirdiği için bilmiyorsun ama sandığın kadar olmaman, etrafındaki insanların donanımsız ve boş olmalarındandır.
 • benimki için gerçekten var olan bir durumdu. öyle ki onun vefatından sonra pazarda kaybolmuş çocuk gibi ne yapacağımızı bilemedik. 6 sene oldu ne arabayı satabiliyoruz, ne evi mütahite verebildik, ne akrabalarla anlaşabiliyoruz, balık bile yapamadık ilk 2 sene. her yük adamcağızın omzundaymış. sırf bizim de değil tüm akrabalar aynı durumda. sonra da " niye bu kadar erken öldü, turp gibi gözüküyordu" diyor herkes arkasından. zamanında kıymetini bilebildik mi ki de sızlanıyoruz. "iyi insanlar neden çabuk ölür" sorusunun cevabıdır benim için bu durum. kimse kaldırabileceğinden fazla yükün altıne girmemeli, kimse başkasının sırtında dolaşmaya alışmamalı gerçektende. piç gibi kalmak derler ya ayakların yere basmıyorsa bazı insanların arkasından öyle kalıyorsun. bazılarının yokluğunun oluşturduğu boşluk hiç dolmuyor. babamı çok çok sevmeme rağmen kayınpederim baba sözcüğünün tanımı gibi bir adamdı.
 • daha büyük anlayan var ((bkz: kayınvalide)

  her şey ama her şey den anlar.
 • eğitimin önemi
 • (bkz: herbokolog)