şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam hali “yıllık iznini kayınpederinin yazlığında geçiren bir damadın daha dramı yürekleri dağlıyor” şeklindeki gece gece gülme krizine sokmuş zaytung haberi. haber

  --- spoiler ---

  yıllık izninde eşinin de etkisinde kalarak kayınpederinin burhaniye'deki yazlığını tercih eden bir damat daha perişan oldu.

  iznin 1.haftası sözcü al-denize gir-tavla oyna-mangal yak-rakı iç-sözcü al kıskacında can çekişen talihsiz damat k.ö'nün, kalan 10 günde de hemen hemen aynı şeyleri yapacağına ve boşanma pahasına da olsa bir daha tövbe o yazlığa adım atmayacağına kesin gözüyle bakılıyor...

  ‘’gerekirse boşanırım…’’

  talihsiz damat, tatilinin 8.gününün sabahında, yine ve yeniden sözcü almak için gittiği yazlığın büfesinde, basının sorularını yanıtladı. daha önce benzer tecrübeyi yaşamış olanların yaptığı ‘’sakın öyle bir mallık yapma’’ uyarısına rağmen karısını kırmamak ve artık o sesi daha fazla duymamak için böyle bir tercih yapmak zorunda kaldığını söyleyen k.ö, ‘’yok abi, çekilecek çile değilmiş. burhaniye'sine bir yazlığına iki...’’ sözleriyle de bir daha böyle bir salaklık yapmayacağının sözünü verdi.

  ‘’elbette babacım’’

  k.ö, tatilin geri kalanının da tam olarak bir önceki gün gibi gibi geçeceğini daha ikinci günden anladığını fakat aile içi hiyerarşideki alt konumu gereği susarak durumu en az hasarla atlatmaya çalıştığını vurguladı. ‘’peki babacım, tavla mı? bayılırım, elbette oynayalım’’ diye diye bugüne kadar geldim, fena da gitmiyorum” diyerek kendisinden sonra aynı hatayı yapacak olan damatlara tavsiyeler de veren k.ö; ‘’neticede beyaz yakalıyız, emir kuluyuz abi… o açıdan kolay olmadı. 20 gün patron bu dedim, ne dese yapıyorum, ne dese gülüyorum, allah belasını versin… ama elbet bitecek bu çile’’ sözleriyle de sonuna kadar direneceğinin sinyallerini verdi.

  --- spoiler ---
 • bu yaptığınıza ne denir şimdi damat bey ?
  tabiki de

  (bkz: yediği kaba sıçmak)