şükela:  tümü | bugün
  • yeni yıkanmış çarşaf elalem görsün diye balkona en ön iplikte asılır. elalemin görüşü önemli sonuçta

edit: başlık başa kalmış mk.
  • sikindirik adetlerden biri daha. kanlı çarşaf ne lan ilkel misiniz? iyi ki de unutuluyor böyle adetler.
  • çarşafın bir tarafına kan, bir tarafına da döl bulaşmışsa şüphesiz ki düşman çatlatır.
  • şanlı türk adetlerinden değildir. büyük ihtimal zamanında araplardan gelme bir adettir. arap-türk etkileşiminin bir sonucudur. hem yorgan, yastık, çarşaf, yatak kaç bin yıllık gelenek de bu sikindirik olayı adetten sayıyorsun amk. gören de ata bindirmek falan sanacak.
  • türk adeti olmadığı yüzde yüz kesindir.
  • balmumundan kelleyi de tutuşturacaksın eline, bak o kayınvalide bir daha yapıyor mu böyle bir şey!
  • gelinlik giyen, düğün dernek zurna gösteriş yaparak evlenen kızların hiç de gocunmaması gereken gelenektir.

ablam sen götüne girecek yarağı herkese duyura duyura gösteriş yaparken, pis amcığından akan kanı göstermekten mi utanıyorsun?

o da gelenek bu da gelenek.

kendi işine gelince, "ama macit, gelinlik giymek bir gelenek, düğün yapmak bir gelenek, ben bunları yaşamayayım mı? ben dul kadın mıyım ki, tayyörle nikah memuru odasında imza atayım."

e ablam, madem dul kadın değilsin, o kanı da kaynana göstereceksin.

öyle göte böyle yarak.

o kaynana senin götüne daha neler sokacak. seni karı diye koynuna alan gerizekalı oğlan da, "ama o benim annem merve," diye susturacak seni.

orospuluğun icadı deneyinde kullanılan maymunların götünden kafası sarkmış bağırsak solucanları gibisiniz. herkesi gerizekalı sanan tavırlarınızla öyle şekersiniz ki. suratınıza işemek istiyorum.

ben senin kocan olsam, babyshower partine gelir, orada pembiş pembiş hediyelerin arasında gülen gerizekalı sistalarının üzerine de işerdim. sen iyi ki benimle evli değilsin ablam. seni her gece yatağa bağlar, sesin çıkmasın diye ağzına pamuğu götüne de kol gibi vibratörü sokar, gider salonda uyurdum.
  • türk töresi değil arap töresidir.
    (bkz: afrikalı leo)