• zayi ilanı.
    çğl. (bkz: kayıp ilanları)
  • kayıp eşya ile ilgili olanları (ara: hükümsüzdür) diye biter.
    kayıp canlılarla ilgili olanları (ara: getirene) şu kadar para, vs. diye devam eder.
  • kaybolan insanları bulmak için bi umut verilen ilanlar da olabilmektedir kendileri. örneğin; http://www.eksiduyuru.com/index.php?m=d&id=338213
  • "
    nerde kaybettim o çocuğu? hani bir hikayesi olan. seven. büyümeyen. zevkleri, merakları olan. nereye gitti? artık bir hayatım olması gerektiğinde mi terk etti beni? yoksa o soğuk gecede votka içerek sabahladığımda mı? tanrının sabah ezanından önceki o soluksuz anda olduğunu farketmiştim o zaman. ezan sadece gidişine yakılan bir ağıtt. uyuyanları, geri gelmesi için ona yalvarmaya çağırıyordu. oysa o, herkes onu bıraktığı anda, kendi olduğunda, ortaya çıkıyordu. çocuk, tanrı gibiydi. her sevilen gibi. yalvarınca giden, rüyalarda geri dönen. çocuk kötüydü. kötülüğümü kaybettim. masumiyetle birleşmiş bir kötülüktü onunkisi. yıldızlar gibiydi. uzak, erişilemez. uzaklığı, içindekileri anlatacak kelimeleri bilmemesinden değildi. kelimeleri, çok daha fazlasını öğrendiğinde de kavrayamadı içindekileri. kavramak artık cinsel bir espriye dönüştüğünde de. neden çocukluk akla yıldızlarla birlikte geliyor? tanrıyla başabaş güreştiğimiz, onun gözlerine, yıldızlara korkusuzca, sonsuz bir merakla baktığımız zamanlar onlar olduğu için mi? çocuk sıradandır. tanrı da. ikisi de kötüdür. farklı olmaya o kadar koşullandık ki, artık sıradanlığı seçenleri farklı görüyoruz. sıradanlığımı kaybedince mi terketti çocuk beni? ergenlik. masumiyetimizi, kötülüğümüzü kaybettiğimiz için hırçınlaştığımız bir dönem olabilir mi? ikisini de cinselliği keşfettiğimde mi kaybettim? masturbasyon, bizi terk edenin kalbine sapladığımız bir hançer mi, onu bizden daha da çok uzaklaştıran. kötüler, erken boşaldıklar için kötü değillerdir belki. kötü oldukları için erken boşalıyorlardır. ikisinin aynı bedende barınamamasının çığlığıdır belki. her şeye rağmen, kötülükleri dölle kirlendiğinden mi onları yadırgamamız? bu arada ilk kirlenen neden rüyalarımızdır? yaşlılık. çocuklar gibi gördüğümüz yaşlılar. onlar da saf ve kötü. saygı uyandıran cinsten. çocuklara verdiğimiz sevginin saygıya dönüşmüş hali. peki beni terkeden hangi çocuk? saflık mı kötülük mü, sevgi mi saygı mı? yoksa zevklerimle süslediğim, sunağına şarap döktüğüm, tütün içerek dua ettiğim, sönmeyen ateşinde kahvemi pişirdiğim, duvarlarına hikayelerimi resmettiğim tapınağım mı yıkıldı? ne yaptım?

itü kimliğimi kaybettim. hükümsüzdür.
    "
  • bana ulaşılsın istediğim ilandır. rica ediyorum.