şükela:  tümü | bugün
  • kısa zamanda bulunmasını umduğum, tontiş bir kayıp kedi ilanı. ben de kaybettim aylar önce bu şekilde kedimi o yüzden empati yapabiliyorum, dualarım sizinle.
  • kaybolan kedilerin bulunması için sahibelerinin / sahiplerinin verdikleri / yazdıkları / bastıkları~bastırttıkları / astıkları~astırttıkları ilan. kediler sahiden kayıp mı olur? yitik bir kedi olabilir mi hiç? yitirilen bir kediye sahip olunmuş mudur hakikaten? bir kediye sahip olunabilir mi? kedilerin kayıp insan ilanı verecekleri güne kadar sorulası sorular!

istanbul'daki kayıp kedi ilanlarını didiklersem, semtlerin yapılarına göre sosyolojik çıkarımlara ulaşabilir miyim? kısmen evet!

bu zırva sosyolojik veri elde etme çıkarımına uyduruk bir destek almak adına, örneğin bir abbasağa kayıp kedisine bakalım: kayıp abbasağa semti kedisi.
    nasıl da gururlu bakıyor, asiliği ve delişmenliği, zıpırlığı ama altındaki sevecenliği karakterine yansımış. kedi gibi bir kedi, zeki, çevik ve hınzır, ufaktan kabadayı, bıçkın, mahallenizin has delikanlısı (lakin bir dişi kedi)! ilanda adı belirtilmemiş. adsız kahraman!

kayıp teşvikiye kedisi: efendim, kayıp teşvikiye kedimizin adı pinçik. oturmuş bir zerafeti var. öyle sonradan görme nevzuhur teşvikiye - nişantaşı sakinlerinden değil. eski ve köklü bir kedi, ataları sarayla yakın ilişkide olsa gerek. yeşil tasması günün trendlerine uygun olmasa da, aileden kalan ağır zümrüt takılar gibi her daim klasik bir ağırlıkta! peh ki peh.

bir sultantepe kedisi: uykucu. bu son örnekteki kayıp kedimizin hali içler acısı, sol ön patisi felçli... ilanın asıldığı balkonda adını sormayı unuttuğumdan bilemediğim arkadaşı, uykucu'yu özler ve bekler bir haldeydi. osmanlı'nın son demlerinde yıkık ama mağrur kalmış bir üsküdar dervişi, bir pir gibi...

(bkz: uykucu/@fij)

kayıp kedi ilanları, kendimizden bir parçayı yitirdiğimizi düşündüğümüz için verdiğimiz ilanlardır benzer diğer ilanlar gibi. kayıp kediler bir gün dönebilirler, bulunabilirler / bulunmayı isterlerse bulunurlar yahut.

kimi karakterli kedilerin ölmeye yakın özellikle ortadan kaybolup, nisbeten evden uzakta, kuytu bir köşede ölmeye yattıklarını, kuyruğu son bir kez titretip terk-i diyar ettiklerini de unutmamalı.

"kediler ve baktıkları insanları" bir yerlerde yitikliklerini yitireceklerdir umarım.

bir kayıp kedi daha (feriköy - kurtuluş - bomonti): niyazi.

---
    düzenleme: uykucu bkz.'ı eklendi.*
    düzenleme2: niyazi'nin görseli eklendi!
    düzenleme3: ---- pinçik (teşvikiye kedisi) bir süre önce ortaya çıkıvermiş, bir yerlere gezmeye gitmiş zaar!
  • (bkz: #79316489)
  • istanbul moda akademisi'nin kedisi mia'nın kaybolması ile verilen ilanlar gibi olan ilanlardır.

mia - kayıp kedi ilanı (1):
    mia - kayıp kedi ilanı (2):