şükela:  tümü | bugün
 • fantastik kurgu üzerine hoş bir site. frp hakkında yazıları var, kitaplar, filmler hakkında geniş bir içeriğe sahip. kendi yazar kitlesi de iyi yazıyor. fantastik kurgu üzerine bir sözlükleri var. bir göz atmak gerek.

  http://www.kayiprihtim.com/
 • gördüğüm en geniş fantastik edebiyat kurgusuna ve paneline sahip internet sitesi.
  bir çok fantastik edebiyatçının buluştuğu mekan.
  ilgiyle takip ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
 • bu ay ikinci yılını geride bırakmış fantastik edebiyat oluşumu. bu iki yıl içinde büyük bir gelişim ve değişim gösterdi. alanında meraklılarına akla gelen ilk isimlerden birisi oldu.

  formspring hesabı
  http://www.formspring.me/kayiprihtim
 • internet sayfasındaki ankette en beğendiğiniz yazar anketinde tolkien, weis-hickman ikilisi, salvatore, leguin, lovecraft, wells, eddings gibi isimler varken açık ara en çok oyu rowling'in almasına karşın yıllarını fantastik edebiyata adamış isimlerin öykü seçkisinde yer almalarına şaşırdığım oluşum.

  peşin edit: rowling'i küçük gördüğümden değil, ben de çok severim kendisini ama ne bileyim, fantastik kurgu deyince aklıma çok sonra gelecek isimlerden hele hele anketteki diğer isimleri düşününce...
 • fantastik edebiyat üzerine kurulmuş diğer bir çok siteden belli farklarla ayrılan oluşum. bir çok siteden farklı olarak gerçekten çalışan site de denilebilir aslında.
  piyasaya çıkan her türlü fantastik kitap hakkında envai çeşit bilgiyi bulabileceğiniz sitenin asıl dikkat çeken özelliği elbette bu değil. sonuçta birçok fantastik edebiyat sitesi bu şekilde işliyor. kayıp rıhtım'ın farkı ise yaptığı işler elbette ki...
  birçok fantastik serinin merakla beklenen kitaplarının, yayınevleriyle birlikte çalışarak hazırlanan ön okumaları, birçok türk ve yabancı fantastik edebiyat yazarı ** ve fantastik edebiyat çevirmenleri ile **** yaptıkları röportajlar -hele bir de kerem beyit röportajı var ki şahane - , fantastik roman ve filmler üzerine yapılan incelemeler, siteye ait özel fantastik edebiyat sözlüğü ve belki de benim sitenin en çok sevdiğim uzantısı olan aylık öykü seçkisi blogu...
  yani sonuç olarak fantastik edebiyat okuru için de yazarı için de dört dörtlük site...
 • "biz bunu istiyoruz" projesiyle bir çok fantastik edebiyat severin dertlerine derman olacaklarını ve sevgilerini kazanacaklarını düşündüğüm über bir site yani öyle böyle değil. site devamlı aktiftir size sadece fantastik dünyadan haber vermekle kalmaz başlattıkları projelerle sizi fantastik dünyanın içine sokmaya çalışarak sadece bir okurdan daha fazlası olabilmeniz için savaşırlar. öyle ki bu kadar yoğun çalışmalarına rağmen iletişim sayfasına da ayrı bir özen gösterirler. attığınız bir maile çok geçmeden tatmin edici bir cevap verip sizi şaşırtıp mutlu edebilirler. çok zaman bende bu ekiple beraber çalışmak isterdim diye düşünmedim değil ama kısmet işte. sitede emeği geçen herkese buradan teşekkür etmek istiyorum böyle bir site yaptıkları için.
 • sitesinde yapılan "en beğendiğiniz yazar hangisi" anketi açık bir şekilde ülkemizde fantastik edebiyata ilginin ne boyutlarda olduğunu gösterdiğini düşündüğüm sitedir. öyleki harry potter yazarı rowling tolkien'in dahi açık ara önünde birinci konumdadır. tamam rowling bence de iyi bir yazar ama daha o listede ursula leguinler robert jordanlar var lütfen ama.