şükela:  tümü | bugün
 • kayıp rıhtım tarafından her ay internet üzerinden yayınlanan ve her yayınlandığı ayda belirli bir tema hakkında yazılmış öykülere yer veren seçki. bu ayki temaları fan fiction öyküleridir. http://oyku.kayiprihtim.org/
 • yedinci yaşını kutlayan öykü mecrası.

  bu seçkinin yeri bende ayrı. tam 7 yıl boyunca istisnasız her ay yeni temalı öyküler yayınlıyoruz. ve üçüncü yıldan bu yana her tema için yeni bir çizim geliyor. her yıldönümü ayrı güzellikler içeriyor ve tanımadığımız birçok yazar bu mecrayı hayalleriyle süslüyor.

  bir nevi okul görevi gören ve artık bizim de hayatımızın bir parçası olan kayıp rıhtım aylık öykü seçkisi artık kendi alan adına ve yeni bir tasarıma sahip. yedinci yaş kutlamasıyla gelen bu güncellemelere bir de birbirinden güzel 13 yazar ve çizer eşlik ediyor. daha ne isteyelim?

  okuyan, okutan, paylaşan ve bizi yalnız bırakmayan tüm dostlara selam olsun.

  yedinci yıl: http://oykuseckisi.com/onsoz/seckide-yedinci-yil/
 • geçtiğimiz ay 9. yılını kutlayan kıymetlim.

  9 yıldır her ay yepyeni öyküler, yepyeni dünyalar ısrarla okurlarla buluştu, buluşmaya devam ediyor.

  kayıp rıhtım aylık öykü seçkisi, tarihin acımasız çarklarına nişan aldığı 9. yıl özel sayısını, charles hébé ve onun mitolojik (ama bir o kadar da gerçekçi) kahramanı rüya prensesi amca’ya * adamış.

  ödüllü yazarların da kalem oynattığı bu yeni sayıya şuradan ulaşmanız mümkün: https://oykuseckisi.com/…oncle-cauchemere-oykuleri/
 • bu ay ile beraber 10 yılı devirmiş olan kayıp rıhtım projesidir.

  dile kolay tam 120 aydır belirlenen temalarda öyküler yayınlayan aylık öykü seçkisi,
  şimdiye kadar 100'lerce yazarın öyküsünü, şahane illüstrasyonlar eşliğinde biz okurlarla buluşturdu. türkiye'de bu alanda bu kadar süredir böyle aktif bir performans gösteren başka bir çevrimiçi oluşum var mıdır bilemiyorum.

  geçtiğimiz aylarda yeni bir dede korkut hikayesi keşfedilmişken, aylık öykü seçkisi'nin bu çok özel sayısı için de konu olarak "dede korkut’un kayıp öyküleri" belirlenmiş. içlerinde seran demiral, murat başekim, murat dural, hamit çağlar özdağ, alper kaya gibi isimlerin de yer aldığı 26 yazara ait 26 öyküye buradan ulaşabilirsiniz.

  bu arada öykü seçkisindeki öyküleri artık e-kitap okuyucularımızdan ya da çıktı alarak fiziksel formatta da okuyabilecekmişiz. seçkiyi pdf, epub ve mobi formatında indirebileceğimiz, henüz pek fazla sayı olmasa da gittikçe genişleyecek bu arşive de buradan ulaşmak mümkün.

  yeni yazarlarla, şahane hikayelerle tanışacağımız daha nice on yıllara.
 • dile kolay 9 yıldır her ay farklı temalarda seçki oluşturabilen azimli e-dergi. yazarlara farklı temalar sunarak kalemşorluklarını geliştirme fırsatı veriyorlar. başka yazarların yorumları ile yazdıklarınızı değerlendirme fırsatı da yakalıyorsunuz. 21.yüzyılın eser yayma metodu. alışacaksınız...
 • öykülerin alt kısmında bulunan yorumlardaki diğer yazarların yapmış olduğu yapıcı eleştirileri okuması, en az öyküleri okumak kadar keyifli olan platform.

  özellikle fantastik / bilim-kurgu alanında kalem oynatan amatör yazarların kesinlikle takip etmesi gereken bir platform olduğunu düşünüyorum.
 • geçen temmuz ayında 11. yılını kutlamış öykü seçkisi. her sene, yıl dönümlerinde özel sayılarla karşımıza çıkıyor. bu yıl da salvador dali'nin yanan zürafa tablosunu odaklarına almışlar.

  dijital ortamda 10 yılı aşkın süre kesintisiz yayın yapmak büyük iş. keyifle takipteyiz.

  https://oykuseckisi.com/…zel-yanan-zurafa-oykuleri/

hesabın var mı? giriş yap