şükela:  tümü | bugün
 • geçtiğimiz günlerde, yeni ve daha modern görünümüyle yayın hayatına tekrardan başlayan, başta fantastik ve bilim-kurgu olmak üzere, edebiyatın birçok alt türü ile beraber aynı zamanda sinema, tv, müzik üzerine de hoş muhabbetler dönen bir ortama sahip olan forum.
  özellikle bilim-kurgu ve fantastik edebiyata ilgisi olanların kaçırmaması gereken bir ortamı var. ayrıca kayıp rıhtım, fantastik canavarlar ve yine bir kayıp rıhtım işi olan aylık öykü seçkisi içeriklerine direkt forum üzerinden ulaşabiliyor ve hakkında içeriği üreten kişilerle konuşabiliyorsunuz. bildiğim kadarıyla sitenin tüm yazarları forumda da aktif olarak yer alıyor.
  forumun en işlevsel ve en çok hoşuma giden kısımlarından biri ise yayınevleri soru hattı alt başlığı. belirlenen yayınevlerinin yetkilileri üyelerin sorularına cevap veriyor.
  an itibariyle ithaki yayınları, pegasus yayınları, dedalus kitap ve epsilon yayınevi'nin yetkilileri forum üzerinden destek sağlıyor. aldığım duyumlara göre bu sayı zamanla artış gösterecekmiş.

  şuradan ulaşabilirsiniz, https://forum.kayiprihtim.com/
 • forum kültürünün ölmesine oldukça üzülen biri olduğumdan bana ilaç gibi gelen oluşum.

  (bkz: refreshlemekten parmağımız kırıldı)
 • bana tekrar kitap okuma aşkı kazandıran oluşumun yeni forumudur, güzeldir, iyi ki vardır.
 • türkiye'nin en prestijli fantastik ve bilimkurgu edebiyat portalı kayıp rıhtım'ın modern görünümlü ve son derece kullanışlı yeni forumu. ayrıca yine kayıp rıhtım projelerinden biri olan aylık öykü seçkisi ve harry potter üzerine türkiye'deki en kapsamlı site olan fantastik canavarlar'ı da içinde barındıran bir forum. sitenin yazarlarıyla takipçilerinin bir araya geldiği, insanların pek çok konuda fikir alışverişinde bulunduğu harika bir platform.

  forum kültürünün ölmediğini gösteren son kalelerden biri.
 • eski nostaljik forumu özlettirse de yeni forum özellikleriyle eskisini döver. yenisine hiçbir zaman tamamen alışacağımı sanmıyorum ama forum kültürünü seven biri olarak böylesine köklü bir foruma da sırf bu sebeple küsecek değilim. bu düşüncelerim portal kısmı için de aynen geçerli.

  kabuk değişimleriyle birlikte eski kayıp rıhtım ruhu tamamen yok oldu bana kalırsa. kalitesinden ödün vermeden yoluna devam ettiği ve benzeri kalitede başka bir site bulunmadığı için elbette takip etmeye devam.