şükela:  tümü | bugün
 • kapatilan refah partisinin kasasindan kayboldugu iddia edilen paralarin adresi olarak necmettin erbakan ve o donemki ahaliyi gosteren davadir. yargitay erbakan'in cezasini onaylamistir, erbakan saglik durumunu gerekce gostererek hapis cezasi bir yil erteletmistir. dava dosyasinda, o zamanin refah ve saadet partilileri, simdilerin akp'li bakanları abdullah gul ve abdulkadir aksu da vardir. trilyon hala kayiptir, bakanlar dokunulmazliklari nedeniyle yargilanmamaktadirlar, canim turkiyemde degisen bir sey yoktur*.
 • 1997 hazine yardiminin bir turlu bulunamayan trilyonu.
  (bkz: refah partisi)
 • pek yakinda düşecek bir davadır. örtülü af kapsamına girecek olan davada abdullah gul ve adı geçen diğer sanıklar aklanmadan affedilmiş olacaklar. bu ülkede cumhurbaşkanı, başbakan olmak için ilk önce insanın kendine trilyonları uçururken halk kahramanı pozu verebiliyor olması gerekiyormuş demek ki.

  ---spoiler---
  kayıp trilyon davası sanıkları kurtuluyor

  akp'nin "örtülü affı" kapsamında yeniden açılması gündeme gelecek dosyalar arasında cumhurbaşkanı abdullah gül'ün "sahtecilik" dosyası da bulunuyor.

  ilhan taşci - cumhuriyet

  ankara - akp'nin temel ceza yasalarına uyum yasasıyla getirdiği "örtülü af" ile cumhurbaşkanı abdullah gül 'ün "kayıp trilyon davası" kapsamındaki sahtecilik suçundan kurtuluşunun da yolu açıldı. aynı dosya kapsamında 4 akp milletvekili de aftan yararlanabilecek.

  akp iktidarının temel cezalara uyum yasası'nda yaptığı değişikliği yargıtay başkanı hasan gerçeker, "dolaylı af" olarak nitelendirirken, ceza davalarının yarıdan fazlasının yargıtay'a geri geleceği uyarısında bulunmuştu. düzenlemeye göre 2 yıl ve daha az hapis cezasına mahkûm olanlar hapis cezasından kurtulabilecek. cezadan kurtulan ve 5 yıllık denetim süresi getirilen sanık/hükümlü yeni bir suç işlemezse 5 yıl sonra davası düşmüş sayılacak.

  af kapsamında yeniden açılması gündeme gelecek dosyalar arasında cumhurbaşkanı gül'ün "sahtecilik" dosyası da bulunuyor. gül, "kayıp trilyon" davasında, kapatılan rp'ye yapılan hazine yardımını sahte belgelerle harcanmış gibi göstererek devleti zarara uğratmakla suçlanmıştı. milletvekili olduğu dönemdeki dokunulmazlığı nedeniyle gül hakkında düzenlenen fezleke tbmm'ye gönderilmişti ve halen burada bekletiliyor. gül'e yöneltilen belgede sahtecilik suçu cezasının alt sınırı 1 yıl, üst sınırı ise 3 yıl hapis cezasını öngörüyor. hâkim önüne çıkması ve gül'e 2 yıla kadar ceza verilmesi durumunda cumhurbaşkanı, akp'nin getirdiği örtülü af sayesinde bu suçtan kurtulmuş olacak.

  akp'liler kurtarılıyor

  kayıp trilyon davası kapsamında, aldıkları cezaların yargıtay'daki temyiz görüşmesi sürerken akp bursa milletvekili mehmet emin tutan , giresun milletvekili ali temür , konya milletvekili özkan öksüz ve eski içişleri bakanı akp'li abdülkadir aksu 'ya da örtülü affın yolu açılmış oldu. aynı dosya kapsamında 2 yıl 4 ay hapis cezasına mahkûm olan necmettin erbakan ise 4 ay farkla aftan yararlanamayacak. örtülü aftan, yimpaş yönetim kurulu başkanı dursun uyar ve dönemin 10 holding yöneticisi de yararlanabilecek. uyar ve arkadaşları 2 yıl hapis cezasına çarptırılmışlardı. cezaevinde bulunan uyar ile arkadaşları, yerel mahkemeye başvurarak bu aftan yararlanabilecek ve tahliyesi gündeme gelecek.

  chp'li atilla kart , kayıp trilyon davasının sanıklarının da af kapsamında olduğunu vurgulayarak, "sayın cumhurbaşkanı abdullah gül'ün dokunulmazlığı da söz konusu değildir. dosyasının ilgili savcılığa intikal etmesi gerekir. anayasa ve yasalarda cumhurbaşkanının adi suçlardan dolayı dokunulmaz olduğunu düzenleyen bir hüküm bulunmuyor. biz chp olarak bu düzenlemeyi anayasa mahkemesi'ne götürüyoruz" diye konuştu.
  ---spoiler---
 • abdullah gül'ün yargılanma sürecindeyken cumhurbaşkanı (!) seçilmesi sonucunda yargılanma sürecinin dışında kaldığı davanın konusu

  zoraki edit :
  mülakatla hakim ve savcı alındığı ve atandığı bir dönemde aklanmaması sürpriz olacaktı ki, o da oldu...
  sütten çıkmış ak kaşık gibi tertemiz bir hale getirildiler...
  işlerine yaramayacak yollarını kesmeyecek iki isme ceza kesildi olay kapatıldı...

  bir edit daha
  kötüleyenlere: devam edin, bence sorun yok, ama merak ediyorum: siz hakkaten saf mısınız? bu ülkede olup biteni götünüzle mi takip ediyorsunuz? beyniniz olaylar arasındaki bariz bağlantıları algılayamıyor mu? performe edilen üçüncü sınıf oyuncuların racon kestiği tiyatro oyununu seyredip alkışlıyor gibisiniz...

  işte o yüzden bu haldeyiz...
 • yokluğu pek çok bünyede feci hissedilecek şey.

  bugün misal bir trilyonumu kaybetsem kafayı yer, ortalığı yıkarım. yeri belli oluyor canım. tabi her birinin de yeri ayrı.
 • ama ya kişi kendi kaybetmese bu trilyoncağızı. başkası kaybederse. emanete hıyanet! ne kadar ayıp! yazık, günah. insan insanın trilyonunu kaybeder mi be.
 • en son bakılan yerde bulunacak olan trilyondur.
  (bkz: iğrenç espriler)
 • devede kulaktır. millet otoban kaybediyo trilyon dediğin nedir.
  (bkz: kayıp otoban)
 • nicolas cage'in national treasure serisinin üçüncü bölümüdür. türkiye'de çekilecekmiş.
 • sonuçta devletin malıdır. amcalar yemesinler de domuz mu olsunlar?

  hii günah!