şükela:  tümü | bugün
 • brokeback mountain filminin bazı korsan kopyalarında filme verilen bir isim
 • bu sevimli semtin bakkallarında bozuk süt, bozuk yoğurt bulabildiğiniz gibi, bozuk salam da bulabilirsiniz. hatta iyi bir kayışdağlı olursanız belki bozuk yedigün bile bulabilirsiniz.

  (bkz: son kullanma tarihi geçmiş ürün olarak yedigün)

  bir de sürekli adım başı yokuş olduğundan, geri dönüp bakkala ürünü iade etmek, o yokuşu tekrar çıkmak demektir. öyle de bir ikinci tuzağı var.
 • müziğin sesini fazla bulup komşularının şalterlerini indiren saygısız ve düşüncesiz sakinlere sahip berbat semt.
 • halkla üniversite gençliğinin arasındaki uçurumu görmeme sebep olmuştur, üniversitelilerce hakkında yazılanlar.

  kayışdağı'nın üniversiteye yakın yerleri, daha çok doğulu, alevi ve sol tandanslardan oluşuyor. yani muhafazakarlara vurmaya çalışmada çuvallamışınız. (böyle bir şey yazmak istemezdim, belirtmek gerekli oldu) iyi bildiğim yerler, serserisi falan olsa da, halkı hiç de öyle saygısız falan değildir. her fırsatta insanları ayıplamaktan, tepeden bakmaktan, aşağılamaktan vazgeçin! o insanların bir şey öğrenmesi için ne yaptın? hiç (öğrenci flörtleriniz müstesna) bir insana kitap hediye ettin mi mesela?

  kayışdağı mahallesi, üst tarafındaki kayışdağı denilen dağdan alır ismini. bu bölge toptan kayışdağı diye anılır ve kayışdağı bölgesinde bir kaç tane mahalle mevcut. kayışdağı mahallesi bunlardan bir tanesi. ayrıca, ataşehir belediyesi o civarı hep kaldırım taşlarıyla döşemiş sokak sokak. diğer yerlere de ilgi bekleriz!

  beğenmeyebilirsiniz ama, havası suyu temiz, trafiği az. istanbul'un diğer semtlerine nazaran daha sessiz sakin. güzel yanlarını da görmek lazım.
 • bir zamanlar bizans imparatorluğu'nun en bilinen manastırlarından birine evsahipliği yapmış, osmanlı imparatorluğu döneminde de sarayın önde gelen kişilerinin yazlık köşklerini kondurdukları bir merkez olarak hizmet vermiş yerdir.

  şimdilerde 'şehrin çirkin yüzünü' simgeleyen noktalardan biri olsa da, az bilinen tarihinde günümüzdeki imajından çok farklı bir yere sahiptir. eski çağlardaki adı skopa dağı'dir. daha sonra eteğindeki manastırda inzivaya çekilen saint auxentios'un ismi ile anılmaya başlanmıştır. bu çağlarda kullanılan manastır ve kalenin kalıntılarının tepenin eteğinde, yakın zamana kadar çay bahçesi olarak kullanılan alanda olduğu belirtilmektedir. bölgede henüz herhangi bir bilimsel araştırma ya da kazı yapılmamıştır. geçmiş çağlarda, şimdilerde tepeyi kaplayan maki bitki örtüsünün aksine, yüksek ağaçlardan oluşan yoğun bir ormanla kaplı olduğu bilinen kayışdağı ve etekleri, osmanlılar tarafından önemli bir yazlık merkez olarak kullanıldı. sarayın önde gelen isimleri, temiz havası, büyüleyici manzarası ve dillere destan pınarları ile nam salan bu bölgede köşkler yaptırdılar. aynı zamanda osmanlı padişahlarının da burada av köşklerinin bulunduğu ve zaman zaman avlanmak için dağı ziyaret ettikleri rivayet edilir.
 • 1 yıldır yaşadığım afedersin yarrak gibi yer. şu an için yaşamak zorunda olduğum için oradayım. üniye çok yakınım. etrafım da muhafazakar dolu amk. rahatsız olduğumdan değil, açıklık getireyim dedim.
 • kayışdağı'nda oturan mutfak görevlisi arkadaşımızdan 15-16 yaşındaki çocukların yol ortasında alenen uyuşturucu sattıklarını öğrendiğimiz semt. korkularından polise şikayet edemiyorlarmış.

  bu hikayeyi hiç duymamış olsak da aşağı yukarı bu tarz semtlerde uyuşturucu ticareti yapıldığı tahmin edebiliyoruz ama ne hikmetse büyük operasyonları buralara yapmıyoruz. şehir efsaneleri türüyor, polis uyuşturucu ticaretini ortak yapıyor bu yapılarla diye. temizlenemiyor bir türlü. bekliyoruz ki iyice çöreklensinler kök salsınlar şehre, iyice zehirlesinler ortalığı.
 • yeditepe üniversitesi öğrenci olmanın gazaplarından biridir. 2012 ocak ayından bu yana yaşadığım, kışları affedersiniz göt kesen bir soğuğu olan, yazları ise uyutmayan sıcağa maruz kalan, insanı yabani, yüz ölçümü ebesinin amı şeklinde olan tenha bir yerleşim yeridir. üzerinde yaşayan insanların totalde doğu kökenli olmalarının yanı sıra mahalle aralarında park etmiş bmw, mercedes, audi ve hatta ferrari araçlarına rastlamanız pek mümkündür. malum, yeditepe öğrencileri ve getirileri.

  hayatımın en en en kötü dönemini geçirdiğim burası, ağzıyla kuş tutsa tabirini gerçekleştirse dahi bana yaranamayacaktır. hala hayatta kaldığıma inanamamakla birlikte burada yaşıyor olmam da büyük bir ironi. tez zamanda kurtulsam dahi ne yaşarsam yaşayım unutmayacağım bir tecrübedir burası benim için.
 • yeditepe üniversitesi öğrencisi olarak yaşadağım, fiziki olarak istanbula bağlı olmasına rağmen kışları iskandinavya'da bir yer gibi takılan bölge.

  her kış gibi bugün de yer yer dize kadar kara battım, her kar yağdığında camlarımda kolum kadar uzun ve ciddi kalınlıklara sahip buz sarıkları oluşmaya devam ediyor.

  geçen yağışlardan bir örnek kaldı ki birkaç sarkıtın birleşip devasa olduğu da oldu :d şimdi de bunun gibi zaten.

  tek iyi yanı her kar yağdığında okul tatil oluyor tabi :d
 • bisikletle tırmandığınızda iğrenç bir trafik ve görgüsüz sürücülerle karşılaşmanız muhtemel. ikincisi sağ şeritle kaldırım arasında çok az bir boşluk var ve yolu takip eden kaldırıma paralel çatlak var. yol bisikletinizin lastiğinin buraya girmemesi için ve soldan akan trafiği kontrol etmek için uğraşırken bir yandan da tırmandığınız için şıpır şıpır terlemektesinizdir. he inişi güzel bir aksiyon o ayrı. yok lan inişi mükemmel valla. virajlı mirajlı güzel yatıyorsun. https://www.strava.com/activities/420144068