şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: demode)
 • star tv'de başlayan yeni bir dizi. tanıtımı şöyle:
  " türkiye’nin gerçekleriyle bire bir örtüşen; yolsuzluklarla ilgili kayda değer tek tv dizisi...
  türkiye ekonomisinin oynak fay hattı, yolsuzluklar, basının ve kamuoyunun gündeminden düşmek bilmiyor. neredeyse her gün yeni bir yolsuzlukla sarsılıyoruz. sarsıntı büyüdükçe enkaz da büyüyor. sanki birileri yaşadığımız bu toprakları altımızdan çekmek istiyor. kendi çıkarları için bizleri ekonomik, kültürel ve sosyal bir depremin acımasızlığıyla baş başa bırakıyorlar."
  dizi yolsuzluklarla savaşmak için yapılan kayıtdışı bir harekatı anlatıyor.
 • tuik ve anka'dan satırına dokunmadan:

  "son bir yilda istihdam edilen kadinlarin yüzde 78'i kayitdişi"

  yani, güvencesiz, sigortasız ve çalışma kaidelerine uymak zorunluluğu olmadan (günlük 8 saat gibi) çalışıyor bu kadınlar demek. her an kapının önüne koyulabilir olmanın huzursuzluğu, üzerine asgari ücretten düşük maaş ve ssk hastanesinde bile tedavi olamamak ekleniyor. tabii emeklilik hakkı bile olmuyor bu kadınların.

  bir açıklama daha: "türkiye’de işgücü piyasasında yer alan 21 milyon 741 bin kişiden 9 milyon 505 bininin herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna kaydı olmadan çalıştığı belirlendi."

  sarı ya da değil sendika hakları da yok bu insanların. "gıklarını çıkarma hakları" yok.

  en güzelini en sona sakladım: "kayıtdışı istihdam kasım 2009'da bir önceki yılın aynı dönemine göre 0.6 puanlık artışla yüzde 43.9’a yükseldi."

  çin standartlarını yakalamamıza az kaldı.

  yani krizi fırsata çevirmişiz hakikaten. zaten sabah haberlerde bi adam "bankalarımızın hava atması lazım, diğer ülkelerde bankalar zarar ederken türk bankaları kar etti" dedi. (utanmadan)

  ayh
 • (bkz: kayıt dişi)
 • sinemis candemir'in partneri olan gazeteciyi gökalp doğan'ın oynadığı dizi.
 • erkan petekkaya olmasa izleyeceğim dizi.

  adam keyif vermiyor.

  kadınlarla ilgili son yaşadıklarından sonra da ağzına fırın küreği ile vurulası insalardan benim için.

  tanıtım videosu şu
 • ilk izlenim olarak erkan petekkaya'nin tutmamış ilk işi olacak diyebiliriz. savruk ve özensiz görünüyor. karmaşık ve dengesiz gibi de aynı zamanda.
 • ne anlattığını, niye anlattığını asla idrak edemediğim dizi. ya hu yapıyorsunuz da hiç mi kendinizden başka birilerine izletmiyorsunuz? ya da senaryonuzu okutmuyorsunuz? onda emek onca çalışma o kadar iyi isim bunun için mi bir araya geldiniz? kusura bakmayın ama kayıt dışında kaldınız...
 • wanted'ın uyarlanmış versiyonu zannetmiştim başta, keşke öyle olsaydı. nerden baksan trajik nerden baksan komik olmuş.

  kurtlar vadisinin senaryosu bile bundan çok daha fazla tutarlı.