şükela:  tümü | bugün
 • kayıtsız kalamayan okur.
 • son 4 yıldır, gününün 18 saatini sözlük okuyarak geçirmiş bir şahsa verilen paye olabilir.

  birdenbire zırt diye sözlüğe dalabildiğine göre, önemli bir şahsiyet olması da mümkündür.

  (bkz: sözlüğün mit tarafindan izleniyor olma ihtimali)
 • "ben de!" butonu yerine "ben de biraz!" butonuna tıklamış olabilecek kişidir. mantığı anlaşılamamıştır ama hayırlı olsundur.

  edit: yeni okurmuş söz konusu buton.
 • sözlükte yazar olabilmek için gerekli on etryden başkasını yazmamış, sözlüğe sadece okumak için takılan yazarlardan biridir. sayıları tesbit edildikçe oradaki sayı artacaktır muhtemelen*.
 • kayıtlı üyelerin ikiye ayrılabilecegini ** gösteren, okurlarıda kayıt fasilitesi ile sözlük bünyesine dahil edip, sözlükte gezinenler hakkında daha çok bilgiye ulaşıp, kullanıcıların kendilerine özel aktivitelerin daha etkili kullanılacabileceğinin ve belkide bağlı kullanıcıya göre reklam verme hadisesinin sinyalini veren bir yetki derecesi gibi gözüküyor buradan.*
 • yazarlık hayatına geçiş sürecine "okurken ispiyon yapma" misyonu ile girmesi muhtemel olan okur olmalıdır bu. formata hakimiyet, formata uygunluk konusunda yeterli kanıt sunduğunda yazarlık denemelerinde bulunabilecek okur olmalı ayrıca.
 • yazılan tüm entryleri okuması gereken kişidir.
 • (bkz: pasif yazar)
 • artık ekşi sözlüğe okurların da kayıt yoluyla alınacağının işaretidir. elbette ki kayıtlı okur olmak, bu ünvanı kazanmak o kadar da kolay değildir. buyrun, göz atın:

  ***
  kayıtlı okur olunabilmesi için öncelikle iki saat içersinde yüz entry arasındaki on adet legal entryi geriye kalan doksan hatalı entryden ayırt edebilmek gerekmektedir. sınava bir önceki sene katılmış veya sözlükten uçurulmuş kişiler de katılabilirler. ancak bu kişilerin süresi diğer adaylarınki gibi iki saat değil bir buçuk saat olacaktır. sınava cep telefonu, çağrı cihazı, laptop ve diş fırçası getirilmesi kesinlikle yasaktır. bu eşyalardan herhangi birini sınav salonuna getiren adaylar kat-i suretle sınava alınmayacaklardır. adaylar istedikleri takdirde zihinlerinin açılması için yanlarında çikolata getirebilirler. ve lakin diğer adayların dikkatinin dağılmaması için bu çikolataları yerken ağızların şapırdatılmamasına özen gösterilmesi önemle rica olunur.

  bu sınavda başarılı olan okurlar daha sonra belirtilecek olan tarihler arasında kendilerine en yakın il merkezlerindeki moderatörlerimize baş vurarak kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler. kayıt işlemleri için, ekşi sözlük okur seçme sınavı (esoss)'nı kazandığınıza dair sonuç belgesi, bir adet nüfus cüzdanı fotokopisi, iki adet ikametgah senedi, dört adet vesikalık fotoğraf, ve sekiz adet sabıka kaydı yeterli olacaktır. ayrıca kayıt işlemlerinin gerçekleşmesi için moderatörler tarafından belirlenecek olan kayıt ücretinin de yatırılması zorunludur. bu ücretlerin bağış adı altında toplanacak olması ödenmesinin zorunlu olduğu gerçeğini değiştirmez. bağışların miktarı tamamıyla moderatörlerin insafına bırakılmıştır. bu nedenle, ilerleyen günlerde gazetelerde yankılanması muhtemel olan "ekşi sözlük okur kayıt ücretleri cep yakıyor" haberlerinin muhatabı müdürlüğümüz değil direkt olarak moderatörlerdir.

  ***
  ayrıca istatistiklerde görüldüğü gibi sınavda başarılı olup kayıt işlemlerini tamamlayabilmiş sadece bir okur bulunmaktadır henüz. kısacası en başta da belirttiğimiz gibi, sözlükte kayıtlı okur olmak o kadar da kolay bir şey değildir. emek ister, sürat ister, dikkat ister..
hesabın var mı? giriş yap