şükela:  tümü | bugün soru sor
 • afyon kaymağının biraz tatlandırılması ve sarılmasıyla ortaya çıkan şekerlemedir.
  isminin sarma değil dolma olmasının nedeni bu yörede sarmaya da yaprak dolması denilmesi olabilir.
 • kasım sonu, aralık başı gibi çıkar ve satılır bitermiş. altınay lokum'dan internet siparişi verilerek alınabiliyor. lezzeti anlatılmaz, yaşanır.

  bozulmadan önce olabildiğince zamana yayarak yemeye çalışıyorum pakettekileri. 1 yıl beklemek star wars'ın yeni filmini beklemekten zor olacak. :(
 • altınay lokum sponsorluğunda doldurulmuş gibi görünen başlık. aynı zamanda geleneksel ve az bulunan bir lezzet.
 • ben de bu başlığın biraz altınay lokum sponsorluğunda doldurulduğunu düşünmüyor değilim. burada tesadüfen görüp, bu kadar övüldüğünü de okuyunca geçtiğimiz aralık başında 2 kutu almıştım. "kötü mü?" derseniz, değil tabi. fakat öyle elzem, vazgeçilmez, muhteşem, çıksın da bitmeden kapalım falan diye yolu gözlenecek bir olay değil. biraz klasik ekşici abartması mevcut. bir defa kaymak dolması güzel bir fikir evet, fakat yediğiniz şey tam olarak böyle söylenince hayal ettiğinizle uyuşmuyor. içindeki kaymağın tadı güzel fakat tatlıyı felaket seven biri olarak söylüyorum, bence kaymak dolması denilen meret inanılmaz derecede şekerli. hani öyle böyle değil, gerçekten abartmıyorum, bildiğiniz toz şekere bandırıp yiyorsunuz gibi. iş yerinde ikram ettiğim tüm arkadaşlar da aynı şeyi söylediler. burada bitmesin diye azar azar yiyorum falan diyen arkadaşların şeker eşiğini çok merak ettim. o kadar şekerli ki zaten isteseniz de çok yiyemiyorsunuz. bunu söyleyen ben, gaziantep'e gidince cumba'da iki kişilik hasırı tek başıma gömüyorum, o bilgiyi de vereyim. kaymak dolmasına dönersek, şeker oranı en azından yarı yarıya düşürülürse falan gideri olabilecek bir ürün.

  edit: kaymak dolmasını gömmüş gibi oldum ama diğer taraftan haklarını teslim edeyim. ürünün paketlemesine çok büyük bir özen gösterilmişti. bozulabilecek bir ürün olması dolaysıyla buz kartuşu konmuştu, paketleme falan dört dörtlüktü, kutular ve buz köpükten bir kutuya konmuştu. lezzetten bağımsız olarak altınay lokum'un iş yapma şekillerini çok beğendiğimi söylemem lazım.
 • ürünü isterseniz siz de internet sitesi üzerinden alın deneyin, kaymağın üstünü bildiğiniz toz şeker ile kaplamışlar, yıkamadan yemek maalesef mümkün değil, firmayı da arayıp geri bildirim verdik. geliştirilmesi şart, mevcut hali hem lokum değil toz şeker, hem de aşırı bir toz şeker. normal kaymaklı lokumdan şaşılmamalı