şükela:  tümü | bugün
 • dogal kaynak suyundan farkli olarak,yeryuzune cikmamis bir kaynagi yeryuzune tasiyarak elde edilen su
  19 lt.lik damacanalarda kapagi mavi ve tonlari seklindedir
 • (bkz: memba suyu)
 • kaynak sularının şehir içinde kullanımının çeşitli sağlık problemlerine neden olacağı, belirli kimyasal işlemlere tabii olması gerektiği ve tahlilleri temiz çıkmış olsa bile, belediye size su ulaştırıyorsa bunu kullanamazsınız kardeşim minvalli bir yazının tarafıma tebliğ edildiği su türü, diğer taraftan yazılı tebligattan sonra belediyeye 1 ay içinde başvurularak su saati takılmasının gerekliliği ve şebeke suyu kullanılması belirtilmekte lakin adama sormazlar mı su aboneliği 25 senedir mevcut bunun altında yatan asıl neden ne diye?.
  (bkz: denizli belediyesi)
  (bkz: yerel seçim)
 • sondajı vurup çıkarılan su değildir. kaynak suyu (bir kaynaktan) ırmak gibi çıkmaz. türkiye'nin her yerine ve yetmedi ihracatta yapan su firmalarının kaynağı merak edilesidir.
 • bir su -markası- ne kadar az satıyorsa o kadar ''doğal''dır.

  ''doğal kaynak'' nedir bilen var mı?

  (bkz: debi)

  günde 50.000 damacana (sadece damacana için diyelim, aynı firmalardan pet su ve kullan at da imal eden var) dolduran bir kaynak, 950.000 litre su yapar. ne lan bu, kelkit ırmağı mı? doğal-içme su kaynağından bahsediyoruz.

  bir tane marka vardı, kapasitesi günde 600 damacana su dolumu. 650 desen veremiyor adam çünkü suyu yok. örnek olarak yazdım çünkü; çoğusu; (diyelim) günde 5000 damacana dolduracak kadar bir kaynağı var. 5000 damacana şu şartlarda bir su tesisine para kazandıracak bir rakam değil. e, talep geliyor, 5000'i doldurdu, artı talep var. bulunduğu bölge su yatağı zaten. kazıyor arka tarafı, çıkarıyor suyu. o da içme suyu, ama içme suyu ''doğal kaynak suyu'' değil. işte bu sonradan ilave edilen kaynak-kuyular suyun orijinalini bozuyor.

  bu yüzden, ne kadar az çıkış, o kadar bozulmamışlık.

  bence.
 • son bir, iki yıla baksanız ph'ı yüksek alkali su bulamazdınız bir saka vardı ondan sonra nasıl oldu ise bütün kaynak sularının ph degerleri yükselişe gecti. herkes kapıyı 7.5 dan açıyor. memleketin kaynaklarından bir yıldır ph fışkırır olmuş. geçen senenin bir sonucunu buluyorum 7.1 diyor suya bakıyorum 7.6 yazıyor. kaynağınızı mı değiştirdiniz hepiniz yoksa su değerleri ile oynayıp bizi mi silkiyonuz. (bkz: sadece soruyorum)
 • musluk suları içilemez durumda olduğu için, uzun süredir bir markanın suyunu kullanıyoruz ama bir takım sebeplerden dolayı bu markanın sularını kullanmak istemiyoruz.

  diğer taraftan onlarca marka var, su raporlarını ise güven vermiyor. neye dayanarak seçim yapmak gerekiyor hiç bir fikrim yok...
 • içtikten sonra hiçbir suyun aynı tadı veremediği doğal sudur. diğer sular bana şekerli gibi geliyor.