• bu kitabı kaynak olarak kullanabilirim anlamına da gelebilir
  • (bkz: lehimlemek)
  • sosyal hayatta, kendini uyanık sanan ve kimseye saygısı olmayan canlılar tarafından yapılan en büyük terbiyesizliktir...

ekmek sırası olur, ''benim acelem var'' der...
    hastane sırası olur, ''benim acelem var'' der...
    fatura sırası olur, ''benim acelem var'' der...
    dolmuş sırası olur, ''benim acelem var'' der...
    devlet dairesinde sıra olur, ''benim acelem var'' der...
    bilet sırası olur, ''benim acelem var'' der...
    yemekhane sırası olur, ''benim acelem var'' der...
    postane sırası olur, ''benim acelem var'' der...
    dükkanlarda ödeme sırası olur, ''benim acelem var'' der...
    banka sırası olur, ''benim acelem var'' der...
    otobüs sırası olur, ''benim acelem var'' der...
    atm sırası olur, ''benim acelem var'' der...

be o.ç. senin acelen varda, başkalarının yok mu!?
  • 11 yaşında ki oğlum dün akşam "baba kaynak yapmak günah mı?" diye sordu. muhtemelen okulda arkadaşları ile bir tartışma olmuş veya bir şekilde bu lafı duymuş. din işlerini oğlum ile pek konuşmam. konuşulursa eşim konuşur. ben konuşursam konu farklı boyutlara gidiyor. ama oğlumun ve kızımın ahlaklı, medeni insanlar olması için uğraşıyoruz. (evet, türkiye'de yaşayan biri için dezavantaj olduğunu biliyorum) din boyutuna çok girmek istemediğim için, öncelikle medeni bir insan olarak kaynak yapmak, başkalarının sırasını almak ayıp bir davranıştır. kaynak yapınca başkasının hakkını yemiş oluruz ve bu doğru bir şey değil dedim. "başkasının hakkını yemek" deyince "kul hakkı" aklıma geldi ve dinen de bu kul hakkı yemektir ve tamamen günahtır dedim. yani kısaca cevabı "evet, günah" olan bir soruyu burada da özetleyerek uzunca cevapladım. sonra da türkiye geneli müslüman bir ülke olmasına rağmen (hanımın etrafta olmamasından faydalanarak) müslümanım diyenler her yerde kaynak yaparlar ve bundan çekinmezler dedim. hatta bunun yanlış olduğunu söylersen sana saldırabilirler dedim. rahatladım. oda odasına giderek oyununa devam etti. babam da amma uzattı demiştir.
  • yapabilmeyi en çok istediğim şeylerden biri...
    karizmatik eylem...
hesabın var mı? giriş yap