şükela:  tümü | bugün
  • enfes şarapların ortak adı,
    üzüm makamı,
    üzüm saati,
    üzüm kitabı,
    üzümün şiiri,
    toprağın güneşle fotoğrafı
    haddeden geçmiş nezaketi.

hepsi olağanüstü,
    hepsini içmeli.
  • şarap sevmeyen adama şarap banyosu yaptırtabilecek kadar güzel.
  • muhtemelen migros'ta bulabileceğiniz en kaliteli şarap.
  • özellikle shiraz çeşidi güzel bir et ile şahane bir ikili oluşturan, insanın içtikçe içesi gelen şahane bir şaraptır. kesinlike tavsiye edilir.
  • ertuğrul özkök'e kayra vintage sangiovese en iyi türk şarabıymış.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20949560.asp
  • shiraz olanı çok fena içiliyor.
  • nihayet fırsatını bulup tadına bakma fırsatı bulduğum kayra vintage cabernet sauvignon ile ilgili, gözlemim şöyle.

lezzetli,klası var,içimi tahminimden daha kolay,bitimi biraz kısa,taneni umduğumdan az.eğer kör tadım yapsaydım merlot sanabilirdim.

güzel bir şarap,muhtemelen kadınlar daha çok beğenecektir.

bu segmentte ,diğer bir tattığım şarap olan kavaklıdere selection, bundan daha kaliteliydi.

f/p olarak bakarsak,piyasada daha iyi olanlar var.
    bu fiyatttan daha ucuza, doluca dlc serisi,yazgan mahra,yazgan öküzgözü,yazgan boğazkere,pamukkale anfora trio gibi bir sürü şarap seçilebilir.
  • 2012 hasadi merlot'u da kesinlikle ovguyu hakediyor.

frenk uzumu, menekse, truf mantari tonlari, damakta puro tutunu ve incir, visne, erik tadlari birakiyor.
  • shiraz olanı güzel, içilebilecek en nadide şaraplardan, ismi bile güzel kayra, çeşidi bile güzel şiraz. kedime ismini verirken bana yardımcı olan tatlı şey.
  • yerli olarak içtiğim açık ara en güzel şarap.

alışılmışa gelince fiyatı fena değil. he hangi ülke kendi ürettiği şarabı bu fiyata satar orası tartışılır. yine de her üzümü güzel.