• pastırma, sucuk denince akla gelen şehir. son yıllarda gelişimiyle insanları şaşırtan, girişimci insanların diyarı.
  • insan eliyle inşa edilmiş en kötü şehirdir.
  • tamam kötü de bokunu çıkarmayın ama. iç anadoluda yaşanabilecek şehirlerden biri. evet insanı yobaz da istanbulda da ümraniyenin, bağcıların, sultanbeylinin insanını da biliyoruz.

trafik vs derdi yok, kiralar görece ucuz, yapmak istediğiniz çoğu şeyi yapabilirsiniz. alkollü içkiler konusunda eleştirilmesi ne kadar yerinde bilmiyorum. illa bar yahut başka alkollü mekanlar olmak zorunda değil. olmasa da yaşanabilir bence.

şehirleri eleştirirken hangi ülkede olduğundan ayrı değerlendirmede bulunmamak gerek.

sonuçta kayseri de türkiyede bir şehir, ülke insanı çok temiz ama kayseri insanı çok pis öyle mi?
  • iş için geldiğim şehirdir.
    şunu söyleyebilirim trafik ışıklarından dolayı can çekişiyor. adım başı ışık mı olur?
    az daha trafik olsa cinnet getirtir adama
  • 7,5 milyon yıllık zürafa fosili bulunan anadolu şehri.

http://arkeofili.com/…yillik-zurafa-fosili-bulundu/
  • yobazlık ve çomarlık konusunda ülke liderliği için konya ile yarışan borumbok şehir.
  • türkiye cumhuriyeti şehri.
  • yeni ve daha da büyük bir avm yapılan şehir. yahu bu şehrin kapasitesinin 5 katı avm'si var. tüccarlığı unuttular zaar.
  • başka sinema kapsamında 19-25 temmuz tarihleri arasında, gloria bell filmi, kayseri park sinemasında vizyonda olacaktır. ağlamıyorum gözüme görüntü yönetmeni kaçtı. artık başka sinema filmleri kayseri’de de gösterime girecek.

edit: başka sinema kapsamında değilmiş.
  • kayseride de kira derdi olmayinca kayseri ye göçtüm. kayserili degilim. kayseri düz sakin sıkıntısız şehir . memur maaşı ile ev geçindirmek zor olacağı için mecburiyetten geldim . para çok olsa gelmezdim. gelmeyin kendinizi rezil etmeyin

meydan yaşlıdan gecinilmiyor. kadınlar sokakta rahat yürüyemez. meydana giremez yaşlı insanlar öyle bir bakıyorlar ki...

meydanda yere bakarak yürüyemezsiniz her taraf tukuruk.

yakın mesafeyi 30 40 dikkaya zor gidersiniz ışıklar ve şahin toros vs sahip olup yolun kendine ait olduğu sanan diginller ile dolu.

iş bulmanizin tanıdık olmadan imkânsiz olduğu bri yer belediye şirketleri vs hep belli yerlisi olan mv. akraba ve tanıdıkları ile doludur.

zengini çoktur hepsi avanos ürgüpte hayatlarını yasarlar ama cumaları kaçırmazlar.

talas bilumun yerlerde 2.evleri vardır. bağ evilerni demiyorum mtrs evlerini dyorum.

param yok derler bankalari evleri arabaları girlaadır.

esnafları oto sanayileri vs allah düşürmesin. geçenlerde arabanın parçasını tamir yerine bantlayıp başka parçayı sokup diğer arabaya takmissilar.

adamın yoksa kayseride yaprak kipirtadamazsin

.
hesabın var mı? giriş yap