şükela:  tümü | bugün
  • dini kitap dışında ne satılacağı merak konusu olan fuar.
  • 14-22 ekim tarihleri arasında yapılacak olan kayseri belediyesinin organize ettiği ilk kitap fuarı. tüyap belasından kurtuluşunu ellerde acılı şalgamla kale önünde kutlayan kayserililere belediye artık adam akıllı bir fuar organize eder inşallah.

fuarın resmi sitesi
    katılan yayın evleri

edit: ilber ortaylı, pelin çift, erhan afyoncu, hanefi avcı, melih tuğtağ, nuri pakdil, necip tosun, rasim özdenören, tarık tufan... ve daha birçok ismin söyleşileriyle ve imza etkinlikleriyle çok verimli bir fuar gibi geçecek gibi görünüyor.
  • dolu dolu geçecek, daha önce kayseri'de benzeri yapılmamış kitap etkinliği. orada olsaydım muhakkak gidecektim. ama olamayacağım. biliyorum ki o gidecek. bütçe ayırsak, bir sürü kitap alsan, bana da yollasan keşke. okusak, okusak.
  • kayseri'de her yere aynı şekilde muamele edildiği için, çoluk çocukla çekirdekle nineyle gidildiği için iğrenç kokmasına şaşırmadığım fuar. adamlar ali dağı paraşüt pistine (bak taa dağın en tepesine) yaşlı ninelerini, çoluk çocuğunu, eşini de alıp koca poşet çekirdeğiyle geliyorlar. orasını piknik alanı zannediyorlar. nereye gitsen aynı halt. piknik alanlarına nasıl sülalece gidiyorlarsa bu tür etkinliklere de aynı ekiple giderler. nerede bir sosyal etkinlik var, o işten zerre anlamayan alakasız kişilerle doludur. hastaneye gidersin, çoluk çocuk doluşup gelmişler (çocuk hasta değil). her yaş-meslek-kültürel seviyeye göre gidilecek-gidilmeyecek etknlik vardır. kayseri insanı bu ayrımı asla yapamaz. tarım fuarına git, yöresel ürünler fuarına git, piknik alanlarına git o ekiple işte.