şükela:  tümü | bugün
  • şu anda mecburen gittiğim hastane. akpli teyzeler "çok iyi oldu, çok güzel oldu, 5 yıldızlı otel gibi oldu" şeklinde övgüler dizerken bir anda yüzleri asılıp " ama çok uzak " demekteler.
    işte o "bizim ablalar da burada"
    3 araçla ulaşım sağlayabiliyoruz şu an . gidelim bakalım nasılmış.
    hayır diyemiyorsun da o beş yıldızlı otel konforu o koca g.t lerinize girecek.
    bak ağzımı bozdurdular sabah sabah.
    edit1: çevreyolun üstünde insanlar var ama üst geçit yok. alenen sığır muamelesi. şu koca hastane yapılmış ama nedense o yok işte.
  • 2 ay önce açılsa bile hala hastanenin bir çok eksiği mevcut. çevre illerden ve ilçelerden gelmek zorunda olanlar için ulaşımı kolay(yemek yiyelim dedik merkez sayılabilecek talas'a 30 dakika gösterdi arabayla millet otobüsle en erken 1 saatte gelir her halde).

otopark olayı iyi düşünülmüş alt tarafında gerçekten çok büyük kapalı otoparkı var.

ziyaretçi saatleri 1-2 ile 6-7 arasında.

yatan hasta için odalar gayet ferah ve kullanışlı en azından şimdilik öyle

ilk girdiğimde hastane değil de havalimanına ya da tren garına girdiğimi hissettim. öyle bir mimarisi var.

her yere personel yığılmış bir sorununuz olduğunda size yardımcı olacak birileri mutlaka bulunuyor.

diğer hastanelerde karşılaştığım refakatçiye git şu filmi çektir gel, git şuradan şunu hallet gel diyen olmadı. görevliler gelip o konularda yardımcı oluyorlar(ki bunu 80'lerde avrupa'da da yapıyorlarmış yani olması gereken bir şey ama bize anca 40 yıl sonra geldi demek ki)

gelelim olumsuz yanlarına
    her zaman olduğu gibi saçma sapan bir asansör sistemi var. hepsi her katta duruyor. akıllı bir sistem yapamamışlar.

kocaman hastane var tabelalar yön gösterme gibi levhalar eksik.

merkeze gerçekten çok uzak bildiğin şehrin dışına itelemişler hastaneyi.

kantin çalışanlarından bir kaç tanesi kendini dev aynasında mı görüyor anlamadım saçma sapan bir tavırları var. zaten 2 kantini var ve öyle çok fazla bir çeşitte yok. ayrıca buraya gelip acıkan insanlar tosttan başka ne yiyor bilmiyorum, yemekhanesi vardır belki ama henüz ona denk gelmedim.

sonuç olarak vay be dedirtecek bir hastane yapılmış. kim yaptı şirket, kim yaptırdı devlet, parayı kim verecek bizler (sonuçta yap işlet devret), bu işin ekmeğini kim yiyor akp. şunu kabul etmek gerek gelen hasta ayrıntılarla ilgilenmez hastaneye bakar devlet yaptı burayı der çeker gider. akp propaganda işini iyi yapıyor ama geleceğimizi satarak yapıyor bu işi. inşallah ben yanılıyorumdur, bu güzel hastane üzerinden birileri bizim geleceğimizi alıp rant sağlamıyordur.
  • muharrem ince sağlık bakanlığının bir cemaatin elinde olduğunu söylemişti ya. işte onu bu hastaneye gelince çok açık şekilde göreceksiniz.
  • icine eczane acilacakmis.
    https://odatv.com/…sinde-rant-kavgasi-06071829.html
    hizmet ayaginiza geldi demeyip protesto etmis esnaf...

https://www.yenisafak.com/…seri-ili-secim-sonuclari

neyse ki halkin 70%i boyle dusunmuyor. her seyden cok memnun.

yuru be!
  • (bkz: svihs)

o ticari alanlar öyle ya da böyle yapılacak. rahat olsunlar.
  • rant kavgası bu başka birşeye benzemez. 2 milyona yakın para bayıldılar küçücük dükkanlar için .ya eczacılar aldı yada eczacılara satmak için işadamları. şöyle bir hikaye anlatılır kayseri'de;vakti zamanında eski hastane yapılırken kızı eczacı olan bir belediye başkanı hastane projesini değiştirip çıkış kapısını kızının eczanesini görecek şekilde değiştirtmiş.ufak tefek imar değişiklikleri olabilir hemen kötü düşünmemek lazım.yesinler birbirlerini.
  • hastane ye cok isi dusen biri olarak hep dusunmusumdur niye hastane de eczane olmaz gece acilde cocuguna yazilan ilaci bulmak icin niye sokak sokak eczane aranir arabasi olan var olmayan var allah razi olsun dusunen den yapandan darisi tum hastanelerimize