şükela:  tümü | bugün
  • şebit de denen, ince ince acilan bazlamalarin ustu uste koyulup aralarinin kiyma, sogan, domates ve salcadan olusan sulu bir sosla doldurulmasiyla yapilan ve sarimsakli yogurtla servis edilen uber bir yemek. lazanya ile bircok acidan benzeşseler de lazanyayi tokatlayip arkasina bakmadan cekip gidecek bir yemektir kendileri.

edit: aramaya sonradan inandim ve mahcup oldum, sebit basligi varmis zaten, moderatorlerden ricam basligin tasinmasi yonunde olacak.

aldigim bilgiler dogrultusunda gelen edit: efendim o yorede sanirim ince acilmis bazlamaya sebit deniyormus ismi buradan gelmis, aslinda bu baslik kalabilir de, bilemedim.
  • şahane bişeydir o

(bkz: olsa da yesek)
  • olsada yeseklik bir şeydir.
  • valla bildiğim tek yağlama kayseri'ye ait zaten.
    dünyanın en hakkı verilmeyen yemeği. kıyması bol olmayacak ama, yanında da sarımsaklı yoğurt off yarın yapıyım bari de yiyek.
    not: hamurla uğraşamayacaklar bimde falan satılan tortilla tipi lavaş var yuvarlak. onunla da gayet güzel oluyor.
    edit :bu entry sonrası acikdeli adlı arkadaşımızın canı çekmiş ve yarın o da eşlik edicek. başka cani çeken kayserili kardeşimiz varsa yesillendirsin beraber olalım.