• tanrıdan dileğim bu taraftar tipinde bir çocuğum olsun, uslu, sessiz sedasız yaramazlık yapmayan. biblo gibi, misafirliğe götüreyim, koltuğa koyayım otursun öyle...

hani eskilerde, ekran kartı bilmediğimiz zamanların fifa serisinde taraftar efekti olmazdı, arkada sadece gövdesi, kolları, başı oynamayan seyirci resmi vardı ya, işte o la bunlar.
  • son araştırma şirketi raporlarına göre türkiye'de satılan ayçiçeği çekirdeğinin %23.7'sini tek başlarına tüketen efsane taraftar grubu. hepsinin dudakları tuzdan şişmiş, çok seksi.
  • stada gidenleri baz alarak söyleyebilirim ki; türkiye ligi'nin en kötü taraftarıdır. net.

şimdi abi bakıyorum; takımın adı kayserispor. yani büyüklere çelme takabilecek, ilk 4'ü zorlayabilecek, birçok kişinin ligde görmek istediği bir imajı var. stadı ligdeki en iyi stadlardan biri ve hatta bence fenerbahçe ve galatasaray'ın stadlarından sonraki en modern stad. takımın başında şota gibi idealleri olan, aklı başında bi adam var. kadrosunu pırıl pırıl gençler ve lig standardının üstünde kalitede yabancı oyuncular oluşturuyor, yani geleceği var.

açıkça söylüyorum; benim desteklediğim takımın böyle bi portresi olsa, yemin ediyorum heyecandan ne yapacağımı bilmez, futboldan zevk alırdım. e peki abi niye bu stad boş? niye her maçta bi ıslıklamalar, yuhalamalar dışında ses çıkmıyor? arkadaş, bu takımın yöneticileri geçen sene millet maça gelsin diye kuru pasta dağıtmış yahu. var mıdır acaba dünya üzerinde böyle birşey daha? bilet fiyatlarının en ucuzu da en fazla 5 lira falandır. e abicim niye gitmiyorsunuz maça? giden o azınlık niçin yuhlama dışında başka bir reaksyon göstermiyor? bunlar ciddi anlmada kafamda merak uyandıran sorular. bilen varsa beri gelsin.
  • cok guzel cekirdek citlerler. ruzgarli havalarda stadin uzerinden gecen cekirdek bulutu goruldugu defalarca rivayet edilmistir.
  • bide gol atılana katar sessiz duran bu taraftar güruhunun golden sonra işte taraftar işte şampiyon demeleri akıllara ziyandır. lam sen bilmem kaç dakka çekirdek çıtlatmaktan başka bişey yapma öylece sus orda adamlar kıçını yırtsın gol atsın sonra golden koftiden pay al, nasıl iştir anlamadım
  • kayseriye hiç gitmedim. bir kere k.maraş'tan dönüşte etrafından geçtim. çoğu ilden daha modern ve gelişmiş, zengin bir şehir. kayseriyi bilenler, içinin çok daha güzel olduğunu söylüyorlar. aslında söylemelerine de gerek yok 15 milyon euroyu ellerinin tersiyle iten ve mehmet topuzu satmayacaklarını söyleyen ilanları sami yen stadına asacak kadar paraları var belli. maç öncesi hava süper, stad güzel, mükemmel bir stadda 2. yarıya yetişecek, çimler ineklere beni burdan çıkartmayın diye söylettirecek kadar güzel, maç bileti 20 ytl, evet sadece 20 ytl, kayserinin ilk maçı, sezona açılış maçı, işin ironik kısmı, senelik kombine 50 ytl, taraftar kombine alsın diye 20 ytl tutmuşlar. kayserispor uefa oynayacak, psg maçı var, ümitlerimiz tutarda psg yi geçerse 2-3 avrupa maçı daha, benim yaşadığım şehir bu sene 3. lige çıktı kombine 250 ytl, alsammı diye ciddi ciddi düşünüyorum. hayalim bankasya, süper ligin hayalini bile kuramıyoruz, tarihinde hiç çıkmamış. kayserispor taraftarı tribünleri boş bırakıyor, yazık. cumartesi, pazar akşamları 22 adamın anlamsız şekilde top peşinde koşturmasını seyretmektense; tiyatroya, operaya bilemedin bale izlemeye giden entellektüel taraftar.
  • eski stadın karşısındaki kuruyemişçiyi zengin eden, şimdi de yeni stadın çevresinde kuruyemişçiler peydah olmasına sebep olacak taraftar topluluğudur. zira bir arkadaşımın anısı şöyledir:

bahsedilen kuruyemişçiye iki kayserispor taraftarı maçtan hemen 15 dakika kadar önce aceleyle girer:
    1. taraftar: "usta bize ordan bi yarım kilo çekirdek versene"
    2. taraftar: "ne yarım kilosu oğlum, maç 90 dakika, ver usta sen 1 kilo ver.."
  • büyük ihtimalle takımından çok fazla şey bekleyen taraftardır*. yahu takımın çatır çatır top oynuyor, allahın sıcağında aylardır top tepip turlar atlayıp uefa'ya katılıyor, son maçında* 60. dakikada turu garantiliyor, taraftarda çıt yok. bağırıp çağırıp, zafer şarkıları söyleyeceklerine öylece maçı izliyorlar. bütün taraftarı biraraya getiren tek olay karşı takımın kalecisinin gökhan ünal'a laf atması. top ona gelince hep beraber yuhlayıp, sonra topluca susuyorlar.
    belki de taraftarı biraraya getirecek özgün bir tezahürat olmamasından kaynaklanıyordur bütün bunlar. kendilerine buradan yardımcı olmak isterim*:
    pastırması sucuğu
    kayseri koydu çocuğu
  • televizyondan seyrediyorum kendilerini
    hem para var huzur var ekranindan bildigin 52 inch
    aslinda farketmez - en azindan detay kacirmam - benim vurgum ama
    kesin olan birsey pek makul terbiyeli usturuplu seviniyorlar
    hani kimlerin sevinci nizami tartismaya acik nizami sevinc tanimi ayrica tartismaya acik ama
    90+2 de besiktas a gol atmissin

cildir...cildir...cildirmayan...

pek taraftar gibi degiller sanki
    ilkokul musameresinde cocugunu alkislayan ebeveyn gibiler.

vur kir parcala...daha ne...
    bu gece barda gonlum hovarda ama neay ?
hesabın var mı? giriş yap