şükela:  tümü | bugün
  • evet provokasyon. bu bir provokasyondur. kaz dağları üzerinden toplumun öfkesini bir noktaya yönlendirme, sosyal medyada yürütülen linç girişimi ile insanları ve şirketleri karalama çalışmasıdır.

öfkeli olduğunuz bazı kesimlere ulaşamadığınız, onlara tepkinizi göstermeye gücünüz yetmediği için bu konu üzerinden maden emekçilerine ve işletmelerine hadsizce saldırıyorsunuz. bunu yaparken de çed olumlu belgesi almış bir madene saldırabilen ve bu süreçte kimin finanse ettiği merak edilen tema'nın oyununa geliyorsunuz.

kaçınız bu bölgede 42 tane maden ocağı olduğunu biliyor? yıllardır herhangi biri için bir araştırma ya da eylem yaptınız mı? toplamda bir senede çanakkale'de ne kadar ağaç kesildiğini biliyor musunuz mesela? çanakkale belediyesi'ni veya orman bakanlığı'nı aradınız mı? ağaç kesme işlemini türkiye'de orman bakanlığı dışında hiç kimse yapamaz. kesilen ağaçların her birinden ayrı ayrı orman bakanlığı sorumludur. bu süreçte bir allah'ın kulu çıkıp neden orman bakanlığı'na bu tepkiyi göstermiyor? maden şirketlerinin faaliyette bulundukları alanda rehabilite ve sürdürülebilirlik çalışmaları yapmaları kanuni bir zorunluluk. kimse bölgeyi o şekilde bırakıp gitmeyecek.

çanakkale belediyesi durmadan yangına körükle gidiyor. etkileşim manyağı bazı chp'liler de bundan nemalanmak için doğru bilgilerin üzerine yatarak insanları bilerek yanlış bilgilendiriyor ve ortalığı kızıştırıyor.

şirket orada 2000 kişiye en az 60 ay iş imkanı sunacak. ürettiğinden değil, sattığından %22 verecek devlete. yani ürettiği 1 liralık şeyden değil, onu 2 liraya sattıktan sonra elde ettiği gelirden verecek bunu. ayrıca bölgeyi kalkındıracak projelere destek olacak ve ülkeye dışarıdan para getirmiş olacak. kimsenin bir şey peşkeş çektiği yok. tüm malı alıp götürmek diye bir şey olur mu? hangi yıldayız?

siyanürle altın aranıyor yalanı ardından bütün madencilik tecrübesini bir anda çöpe atıyorsunuz. siyanür, üretimde kullanılıyor. 1897'den beri bu teknik uygulanıyor. dünyadaki 800 küsür altın madeninde hem de. dünya standartlarına göre madenlerdeki havuzlarda ölçülmesi gereken siyanür, 100 gram bademin içinde bulunan siyanürden daha az olmak zorunda. üstelik eylem yapılan şirketin projesi içerisinde atık havuzu bile yok. 120 küsür senedir uygulanan tekniğin hiç değişmediğini, madencilerin hala daha 100 yıl öncesinin koşullarında çalıştığını düşünmek de ne bileyim biraz safça.

tepki göstermek herkesin hakkı. önemli olan doğru tepkiyi göstermek. kaz dağları ile alakası olmayan kirazlı balaban'daki bir proje için yetersiz bilgi ile lince katılmak geri dönülemez yaralar açacaktır. bu provakasyona daha fazla alet olmayın.
  • vatandaşların nefes alması provokasyon.
    bence bu.
  • provokasyon filan değildir. şu hikayeyi dinleyin.

1930'da köşkün çatısına vuruyor diye çınar ağacınının dalını kesmek isteyen işçiler atatürk'ten izin almaya gitti. atatürk ise dalı kestirmedi, köşkü taşıdı.

çok tepki aldı. eleştirildi. devletin işi mi yok nelerle uğraşıyorlar denildi. atatürk'ün cevabı ise netti; "o çınar ağacı devlettir"

çınar ağacı için köşkü yürüten atatürk'ten, ormanları talan eden kanada'lılara.
  • bir islamcının kanada / amerikan ortak bir şirketi canla başla savunması islamcılığın şanındandır ama nefes almak istiyoruz diyen halk provokatördür.
  • (bkz: mal beyanı)
  • kaç paraya satıyorsunuz kendinizi bu tarz entryler için merak ediyorum.soluyacak oksijen bulamadığında bu yazdıklarını hatırlarsın umarım.

kaz dağlarının üstü altından değerlidir.
  • yanına kalacağını bilse anasını, babasını satacak insan söylemi.
  • şu an başarılı bir şekilde giden ve ses çıkarmadığı sürece biz maden emekçilerinin hakkından gelecek olan provokasyondur. düzenli olarak birileri çıkıp insanları rahatsız eder. doğru şekilde konuyu anlatmaz ve köşesine çekilir. sonrasında hiçbir şey değişmez. oradaki çalışanlar maden kapalı oldukça parasını alamadığıyla kalır.
  • ak troll turnusolu olabilecek başlık. başlık sahibinden başladık. vira bismillah!

entry'e bakın, nickaltını kontrol edin, engelle'yip geçin...

elleriniz dert görmesin.

büdüt: biz entry girdiğimizde buralar hep dutluktu ne ara bu kadar sayfa entry girdiniz arkadaş.
  • evet efendim belki yazdiklarinda haklilik payi var belki de bu bir provakasyon ama ben dayanamiyorum kardesim. kendi ulkemden tek bir yesilin katledilmesine katlanamiyorum. eger bu provakatorluk ve vatan hainligiyse evet oyleyim. ben kendi evimizi yaparken bahcedeki elma agacini kesen babamla kavga etmis adamim. katlanamiyorum siz de katlanamyin.