şükela:  tümü | bugün
  • edit: pin ameliyatı çok masraflı bir ameliyat. o yüzden izmir'e getirtdik çocukları. klinik sağ olsun sokak canları olduğu için gerekli indirimi ve yardımı yaptı.

manisa alaşehir'de bulunan ve tedavi için izmir'e getirilen 3 can için açılan kampanyadır. 3 tane saldırıya uğrayan yaralı dostumuz var. 2 köpek ve 1 tane de kedi. köpeklerden birisi ağır kene enfeksiyonu geçiriyor. göz ve göz çevresine yerleşmiş. kör olmuş. medikal tedavi uygulanıp iyileşmesini bekleyeceğiz. 3 haftalık bir tedavi süreci. diğer köpek dostumuza araba çarpmış. ayak kemiği kopmuş. ameliyat olup pin takılmış. kedi dostumuz ise saldırıya uğramış. ayağı kırılmış ve gözüne darbe almış. klinik masraflarını toparlamaya çalıştık ama hepsini karşılayamadık. yardımlarınızı bekliyoruz. ameliyatları ve tedavileri için gereken ücret 3.100 tl dir.

yardım etmek isteyenler canların durumu hakkında pamuk veteriner ve terapi merkezinden bilgi alabilirler. kliniğin ibanını özelden paylaşacağım.
    klinik tel: 0 232 234 37 34

kaza geçiren köpüş
    yaralı kedicik
    görme özürlü köpüş

ameliyat sonrası köpüşümüz
    ameliyat sonrası kedimiz
  • up
  • imkanı olan herkes bu yavrucaklara yardım eli uzatabilirse çok iyi olur.
  • upup
  • up
    ilk entry sahibi arkadaş iban paylaşırsanız, elimizden geldiğince bu parayı toplayalım.

"insanın insanlardan kaçışıdır, hayvan sevgisi."
    -aziz nesin
  • elden ele uplayalım beyler
  • kimse kafasını sağa sola çevirmesin. "illa ki yardım eden olur" söylemindeki yardım eden olma sırası bu sefer yine sana bana geldi. bir kahve parasından vazgeçsin imkanı olan. imkanı olmayan da başlığa bir şeyler karalasın, başkalarına vesile olsun.
  • lütfen yukarıda tutalım. maalesef elimden başka bir şey gelmiyor. `::(`
  • gündemde kalması gereken acı ve ıstırap verici; hazin bir olay.
    birbirinden güzel bu üç çocuk canlı;
    "köpek olsa da kedi olsa da çocuklar..."

onlar da bu yaşamda mutlu olmak,
    hiçbir saldırıya uğramadan yaşamak
    ve biz insanlara rağmen hayatta kalmak istiyorlar.
    herşeye rağmen yaşama sımsıkı tutunarak yaşamak istiyorlar;
    "yaşamak..."

biz sözlük olarak, vicdan sahipleri olarak;
    kaç canımızın yaşam mücadelesine destek olduk.
    elbette bu canlarımıza da destek olabiliriz.
    fakat dahası var ki:
    belki bir destekten de daha çok, onlara "can" olabiliriz.

bu üç güzel çocuğa geçmiş olsun:
    hem destek hem de can olabilmek dileklerimizle...
  • herkes bir şeylerin ucundan tutsa, sokaklar daha güvenli olur bu ufaklıklar için de. bir kedi, bir köpek demeden ne kadar kurtarılabilirse o kadar iyi. bu hayvancıklar için de geçerli.