şükela:  tümü | bugün soru sor
  • izlediğim kaza videolarından gözlemlediğim durum. hafif ya da öldürücü olmayan ani kazalarda, araba durduktan sonra arabadaki şahıs/şahıslar, arabadan çıkıp amaçsızca koşmaya başlıyorlar. çok gördüm bu tarz durumları. sebebi ne olabilir acaba?

edüt: sebebini tabii ki biliyorum! soruyu öylesine sordum. yoksa kim bilmez, sırf şahit yazmasınlar diye olay mahallinden kaçtıklarını?

ikinci edit: at organına bak sen.

üçüncü edit: bu başlığı açtıktan 2 gün sonra, yağmurlu havada virajı alamayıp bariyerlere çarptım. çarpma esnasında ilk düşündüğüm şey, arabandan çıkıp amaçsızca bir yerlere koşmayacağımdı. ben sıradan o videodaki salaklardan değildim.
  • (bkz: şok)
  • koşmak için kendilerine amaç arıyor olabilirler.
  • ciddi ciddi sebebinin ne olduğunu merak eden gerçekten var mı? sorusuyla beni bir dumura daha uğratmış başlık.
    gerçekten bu soruya cevabı olamayan insanlarla mı çevrili etrafımız. gündelik hayattan bu derece kopuk, izole, akvaryumunun sınırlarını ihlal etmeyen ve bu yüzden insani bir eylemi hayal gücüyle anlamlandıramayan insanlarla mı yaşıyoruz?

insan gerçekten nefret ediyor.

edit : sebebini biliyorsan neden formatın amına koyup sözlüğü foruma çeviriyorsun gevşek!

ikinci edit: ona da baktım zamanında, sonrada gördüğümden zerre etkilenmeden atın tepesine bindim. 30 cm yarağı olsa da dizginini tuttun mu jelibon çüke döner her yaratık. herkes sizin gibi gördüğünden korkmuyor evladım.
  • araba patlayacak korkusuyla yapılan eylem.
  • gta’da da arabası çalınan bazı kişiler öyle yapardı dedirten başlık. diğerleri de tony’yi dövmeye çalışırdı :)
  • evleneceğim, mutlu bir yuva kuracağım derken düğün, dernek, kına, gelinlik meraklısı, cahil, leş, iğrenç bir kezbana çarpan ve zar zor boşanabilen erkeklerin koşarak kaçmasına benzer.
  • akıllara talladega nights'ı getiren olay.

(bkz: help me jesus)
    (bkz: help me jewish god)
    (bkz: help me allah)
    (bkz: help me tom cruise)
  • özellikle lpg’li arabalarda patlama olma ihtimaline karşı yapılan eylem, diğer araçlarda da olabilir. benzin dökülmüştür alev alabilir. ayrıca muhtemelen uygunsuz bir yerde aracınız kalmıştır. arkadan gelen başka bir araç çarpabilir.

siz siz olun bu tur risklere karşı; kaza yaptıktan sonra panikle değil ama yapabiliyorsanız sakin sakin aracınızın yanından uzaklaşın. güvenli bir mesafeye gidin ve oturun evet oturun. bayılma riskiniz var. düşüp bir tarafınızı kirmayasiniz.

gerizekaliya anlatır gibi anlattım ama yeterince gerizekalı olduğunun farkındayım.
  • hayatta kalma içgüdüsü olmalı. tehlikenin olduğu ortamdan uzaklaşmak o an akla gelen ilk şey herhalde.