• cumhuriyet halk partisi lideri kemal kılıçdaroğlu'nun 2019 cumhurbaşkanlığı seçimi boykot edilsin diyen bir kesim chp'li ile atatürkçülere, solculara sorduğu ilginç soru. kılıçdaroğlu, “kazanacağımız seçimleri neden boykot edelim? biz seçimleri kazanacağız. bu yasa kaybettiklerini gösteriyor" diye yanıt verdi. chp lideri, hem milletvekili hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ittifaka açık olduklarını da söyledi.

https://www.gazeteduvar.com.tr/…niye-boykot-edelim/

13 mart 2018 mühürsüz oyların yasalaşması ve chp milletvekilli özgür özel'in 13 mart 2018 chp'nin türkiye'yi yardıma çağırması mevzuatlarından sonra hayal ürünü bir kılıçdar açıklamasıdır aynı zamanda.

yahu adamlar işi bitirmiş sen hala ''kazanacağız'' diyorsun. hepsini kaybettin, başkanlık yaptığın chp döneminde kazandığın tek seçimler chp'nin fantastik kurultay delegesi yapısı sayesindedir. yoksa onları da her türlü kaybederdin. chp ile alakası olmayan saçma sapan ekmeleddin ihsanoğlu'nu aday gösterdin, koskoca chp sayende alay konusu oldu ve gene kaybettin, neye güveniyorsun da bu açıklamayı yapıyorsun derler adama. basiretsiz adam. önce bir cumhurbaşkanı adayını belirleyin. parti içerisinde boykot isteyenleri bile faşist şekilde susturan sensin. mustafa kemal atatürk'ün partisini ne hale getirdin, yazık.
  • kilicdaroglu’na gore referandum secimini de kazanmistik biliyosunuz; kusura bakmayim kilicdaroglu siz “kazandigimiz” secimleri dahi (referendum, ankara vs) masa basinda verme konusunda uzman oldugunuzdan, hakkimizi arayamadiginizdan boykot istiyor olabilir miyiz acaba? sonucta bu isler chp kongre secimlerine benzemiyor di mi?
  • sen hele bir kazan,bırak ta sonra akp boykot etsin.
  • siyasette ihtirası elden bırakmak zordur. adam şu yaşına gelmiş, bıraksa karne iyi değil.

adamın çevresinden birinin uyandırması lazım ama nerede.
  • mecliste grubunun vekilleri gece yarısı hızlıca ittifak yasası geçerken bas bas bağırsın, isyan etsin, "hukuksuz" desin, sosyal medyadan vatandaşı tepki göstermeye çağırmaya çalışsın ve sen çık bu lafı et. eee? özgür özel, tuncay özkan, aykut erdoğdu falan? bu adamlar ne için savaşıyor iki gündür? hepsini boşa çıkardın.

he kazanacağız he!

kemal kılıçdaroğlu'nun zayıf iddiasıdır.
  • ulan şimdiden geçmiş ve gelecekteki oy pusulası hilelerinin yolunu yaptılar. kazandırtacaklarını mı sanıyorsun o seçimleri?
  • bu adamı tayyip yerleştirmediyse chp’ye ben de bişey bilmiyorum aq. böyle muhalefet ancak bize muhalefet tayyip’e yandaş.
  • kazanacağız derken, olaya nereden baktığını, hangi tarafta durduğunu anlayamadığım genel başkandır.
  • son chp kurultayından sonra , muharrem ince'nin nasıl liderlik edilir derslerinden , hak hukuk'un nasıl arandığının resmini bize gösterdikten sonra ,

inanın çok merak ediyorum , 2019 seçimlerinde kaç chp'li , chp'ye oy verecek.

iyi parti , sağa yakın parti.oyunun boşa gitmesini istemeyen solcu chp'lilerin limanı olacak. yazık. halbuki ak parti'nin oylarına taliplerdi kendileri.

bölünen sol oylar olacak ya bu nasıl bi kader ? nasil bi yazgı ?
hesabın var mı? giriş yap