*

• yapilan bir is karsiliginda elde edilen gelir, para..
  • hedeflenip elde edilen maddi yada manevi seyler.
  • maddi ve manevi olarak ikiye ayrılırmış. discovery channel'da izledim, kazanan yoktu valla madi ve manevi fareler ona göre.
  • temizlikçi bir kadın isek;
    (bkz: v for vileda)
  • "hiçbir kazanç başkasına zarar vermeden sağlanamaz, öyle olunca da her çeşit kazancı mahkum etmek gerekir." diyerek montaigne insanın dünyayı ne kadar saçma sapan birşeye dönüştürdüğünü göstermiştir.
  • (bkz: irat)
  • aynı zamanda malatya'nın arapgir ilçesine bağlı bir köy.
  • ulan bu işletmeciler finansçılar neyin kafasını yaşıyor şeklinde beni düşündürten kavram. çünkü neden, az önce şöyle bir cümleye denk geldim: "profit is as necessary as the air we breathe but it would be terrible if we worked only to make a profit, just as it would be terrible if we lived only to breathe"

sonuçta toplumsal sorumluluk da vardır demeye getirmiş ama başlangıç gece gece gözlerimi yerlerinden fırlattı. adam kar aldığımız nefes kadar gereklidir demiş. böyle yüzeysel böyle iğrenç böyle adlandıramadığım kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir yaklaşım. senin nefes almaya hakkın var mı acaba? ...neyse. yav kırk yıl uğraşsam gene de kar etmeye kendimi bu kadar odaklayamam yemin ediyorum. sömürücü yavşaklar.
  • vergilendirilmiş kutsal, kazançtır.

insanın kendini zamanla tanıması özünde ve zorunlu olarak otoerotik ve otoagresif bir süreç. öbür yanından bakarsak, kendiyle tanışmadan ölmek bir kısmet mi, kazanç mı?

her başarının bir bedeli var. her bedelin (çilenin) bir başarısı (başarı vaadi) yok. postmodern eşitsizlikler. örneğin değer kaybolmaz derler; ama ısınmak için başka şey yerine para yakarsanız ısınma pahalıya patlar. toplam kazanç (kar) ile toplam kayıp (zarar) birbirine eşit sayılır, değildir. adeta eğitsel/kavranabilir olsun diye öyle kabul ederler.

vergilendirilmiş kazanç kutsaldır.
    cezalandırılmış kazanç da kutsaldır.
    zarar öteden beri kutsaldı (zarara anlayışlıydık).
    geriye sadece hiç fire vermemiş kazancın haramlığı kaldı.

bir şey yapmadan beklemek, önemli bir seçim ve üstlenilen risktir. eylemsizlik sürgit bir küçük karlılık veya nötralite değildir. eylem gibi, eylemsizlik (statüko) de duruma kazanç katabilir, zarar yazabilir. bütün bunları belirleyen ve ayıklayan ise an ve anın hakkı.

(bkz: kazançlı)
    (bkz: kar/@ibisile)
  • fazilet(erdem)ten yoksun bir mutluluğu ve emek ve riskten yoksun bir kazancı talep etmemek gerkir ... not: züğürt tesellisi yorumu yapmak serbesttir
hesabın var mı? giriş yap