şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşım sayesinde keşfettiğim, islamcıların seküler kesim ve özellikle açık kadınlara olan nefretinin resmen kusulmuş hali olan huzur sokağı adlı çöpün inceleme ve eleştirisini yapan başarılı youtuber.
  • şule yüksel şenler'in huzur sokağı kitabını incelediği videolarında yorumlarıyla yer yer sesli güldüren, samimiyetiyle bana baştan sona tüm videolarını izletmiş youtuber. ben youtube sayesinde tanıdım daha doğrusu kendisini. iş yerinde inanılmaz mutsuz olduğum zamanlarda, sınavlar üstüme üstüme gelirken videolarını izleyerek kendime ödül veriyorum. sanırım hep çevremde olmasını istediğim kadar enerjisi bana yakın, kafa dengim tatlı mı tatlı bir kadın. yolu açık, hayalleri gerçek olsun.
  • gelin evi, huzur sokağı ve bir genç kızın gizli defteri vidyolarını izleyip güldüğüm, samimi olduğuna inandığım biriydi. vakti evvel twitter'da "bacak kıllarımla dışarı çıhıyom ehe ehe" paylaşımı yapmış ve insanların "alacaksın lan kıllarını, aldırmazsan şerefsizsin!!!!" hakaretlerine maruz kalmıştı. cevap olarak "arkadaşlar, bacağımda iki gıdım kıl var diye bana hakaret edemezsiniz. kıl benim kılım." demişti. buraya kadar tamam.

e madem öyle, neden başka vidyonda banu berberoğlu için, "makyaj kanalıysa kaşlarını almalı" diyorsun. makyaj kanalıysa da kaşını almak zorunda değil. e millet senin bacağındaki kıla laf söylerken feminizm bilmem ne, bağa karışmayın diye carlıyorsun da neden kendin gidip aynı şeyi başka bir kadına yapıyorsun?

senin ne ayrıcalığın var? seninki tercih de onunki patlıcan mı? kaşını almayan manken dolu dünya. onlara da "siz mankensiniz, kaşınızı almanız lazım" de bari. hatta sıfır beden de olsunlar, malum onlar manken. bizim gözümüze güzel görünmeleri lazım...

la havle, bi de modern geçiniyonuz he. alın işte bu da modernimiz sjdkdkdkddd.
  • videoları eğlenceli gibi görünen ama eleştiriye tahammülü olmayan biri. pek çok kez gözlemleme fırsatı buldum. biri kendisini ne kadar usturuplu şekilde eleştirirse eleştirsin çok çocukça ve kaba şekilde karşılık veriyor. eleştiriler de öyle yüzeysel veya boş eleştiriler değil, tamamen objektif bir konu hakkında "şunu yanlış söylemişsin, doğrusu budur." diyenlere de aynı tepkileri gösteriyor. bu sebeple giderek sevimliliğini kaybetti benim gözümde.
  • videolarında haklı tespitlerde bulunan bir hanım kızımız. özellikle tiktok hakkındaki yaptığı eleştiriler çok yerinde. bunlar zaten hepimizin malumu aslında fakat yine de *ergenleri bilgilendirme açısından başarılı bir hareket olduğu da aşikar.

dipnot: bir zamanlar sözlükte princess sparkle nickli bir susess vardı. kazıklı maria'nın birkaç videosuna şöyle bir göz gezdirdim de çok benzeşiyorlar sanki.
  • bu kızı süslü sözlük sayesinde keşfettim.

hayat görüşü olarak bana yakın biri.
    videoları içerik bakımından çok yararlı ve yaratıcı olmasa da dile getirdiği fikirleri rasyonel buluyorum. bu fikirlerini de youtube aracılığıyla özgürce, en az 20 bin kişiye aktarabilmesine seviniyorum.

tanım: yaptığı ve yapacağı videoları desteklediğim, işi youtube'da kendi ürettiği videoları yayınlamak olan kişi.

not: asıl mesleği ingilizce öğretmenliğiymiş bir zamanlar.

edit: 20bin olmuş 45bin.
  • palu ailesi özetini kendisinden dinleyip kahkahalar eşliğinde olaya hakim kanalına da abone oldum. huzur sokağını da dinledim baya sırf orada herkesin lap lap söylemediği, çok önce birilerinin söylemesi gereken bir takım meseleleri ifade ettiği için diğer videolarındaki saçmalıklarını, tezatlıklarını, çelişkilerini eleştirmek istemiyorum. aramızdaki “ahbaplık” bu kendisiyle. 2018-19 türkiye’sinde o huzur sokağı videoları kendi adıma hayli değerli nedeni şu ki olur ya bir savcı halkın değerlerini yerme filan gibi bir gerekçeyle kafayı taksa buna tutuklansa, soruşturma açılsa haberimiz bile olmayabilirdi ya da ofansif tutumundan dolayı arkasında kaç kişi dururdu bunu kenara koymak zorunda hissediyorum bu yüzden. sözlüklerde yazılanlara içerliyorum gibi bir twit atmış, yani mariacım sözlük seni keşfetse 20 sayfa kallavi linçlik malzemen var ki henüz hiçbir şey yazılmamış burada senin hakkında linçte oğuzhan uğur takılıyo bizimkiler lol. akran tavsiyesi kitap işine dön eğlence kanalı olmayıver pls.
  • tespitleri ile oturduğum yerde kahkahalar attıran youtuber. sen çok yaşa emi*

dipçe: özellikle çomarposting videolarını izlemelisiniz
  • yasayan en buyuk social justice warrior olabilir.
  • kadının eşinin ilgisiz olduğunu düşünen kişi maria'nin gelin evi videosundaki kadınlar gibi konuşmuşsun baya ironik git az ötede eril düşünce tarzınla yorum yap bir şeylere.
    bence eğlenceli bir kanal ve kişiliğiyle falan ilgilenmek yerine yaptığı işe baksanız ve keyif alıyorsanız izlemeye devam etseniz alamıyorsanız da izlemeseniz.