• eşref bitlis'in ekibinden bir albay. dönemin tunceli jnd. alay komutanı. 1994'te lojmanında ölü bulunmuştur ve intihar etti, denilerek dosyası kapatılmıştır.

  nitekim sonralarda otopsi dosyasının ortaya çıkışıyla kendisini vurmasının mümkün olmadığı ortaya çıkmıştır.
 • oğlu tayfun çillioğlu'nun 2008 yılında verdiği roportajda,
  "babamın ajandasında eşref paşa ve bazı generallerin birlikte yer aldığı fotoğraf bulduk. o fotoğraftaki 10 kişiden 7’si bugün hayatta yok" dedi. “babam org. eşref bitlis’e çok yakındı” diyen çillioğlu, “intihar ettiğini söylediler. ben hiç inanmadım. bazı şeyler sonuçlanınca babamın günlüklerini ilgili yerlere vereceğim” diye konuştu. çillioğlu’nun yeğeni kahraman çillioğlu da “intihar haberini alır almaz tunceli’ye gittik. bizi olay yerine bile yaklaştırmadılar. cenazesini kimseye yaklaştırmadılar. apar topar bir otopsi yaparak dosyayı kapattılar.” dedi.

  fotoğraftaki isimler:
  jandarma genel komutanı org. eşref bitlis
  diyarbakır bölge k. tuğg. bahtiyar aydın
  adana bölge komutanı tuğg. temel cingöz
  mardin alay komutanı albay rıdvan özden
  tunceli alay komutanı albay kazım çillioğlu
  emekli korgeneral hulusi sayın
  binbaşı cem ersever

  kaynak
 • ntv'nin verdiği habere göre incelenmek üzere mezarı açılacakmış... intihar etmediği ve öldürülmüş olabileceği şüphesiyle...
 • malatya özel yetkili başsavcısının soruşturması kapsamında mezarı açılan, adli tıp raporunda saç köklerinde arseniğe rastlanmış albay.

  kaynak: cnnturk
 • ölümünün üzerinden 18 yıl geçmiş ve intihar mı cinayet mi olduğu bugün araştırılıyor.çok garip bir ülkeyiz vesselam
 • eski genelkurmay istihbarat dairesi başkanı (bkz: ismail hakki pekin) tarafından kendisini öldürenin mahmut yıldırım (yeşil) veya onun yardımları ile öldürülmüş olabileceği söylendi. 2018 senesinde artık kendisinin zaten intihar ettiğine inanan kimse kalmamıştı ama televizyon ekranlarında ilk defa bir isim zikredildi heralde.
hesabın var mı? giriş yap