şükela:  tümü | bugün
 • 17 aralık operasyonu sonrası cemaate teslim olan yeni asya gazetesi genel yayın yönetmeni.
 • isabetli tahlilleriyle meşhur,40 yılı aşkın yazar,ezberi bozan hamleler yapan,yönetmen gazetecilerin çoğunluğunun hükümet propagandası yaptırıp,zulme taraftar olduklarında o meşverete uyup karşısında olan,demokrat nurcu,gazeteci.
 • 23 ocak 2018 tarhindeki yazısında zeyin dalı operasyonu hakkında endişe etmekten bitap(!) düşmüş yeni asya yazarı. kendisi en az abd kadar kaygılı izliyor. zaten ne zaman yazsa hep bir endişe hali var bu adamda. antidepresan tavsiye ediyorum.

  alıntı: "astana ve soçi süreçlerinde ümit verici gelişmeler kaydedilmişken böyle bir harekâtın gündeme getirilme sebebi ne olabilir".
  kendisine o süreçlere rağmen esad rejiminin süregelen katliamlarını hatırlatmakta fayda var. o sürece en çok riayet eden türkiye olmasına karşın.

  kuzey suriye'de kürtlerle diyalog kurmamamızdan dem vurmuş. pyd ile diyalog? kandilin emriyle kurulmuş, siyasi kanat görünümlü bir terör örgütü ile ne diyalogu kurulacaktı kazım bey? sizde de aşırı liberal enfeksiyondan kaynaklı "barış(!)" sendromu mu baş gösterdi? öso'ya verilen desteğin kürtleri kapsamamasından şikayetçi beyfendi. bir de insanın asabını bozan bir nokta var. bu adam ısrarla , pyd'ye kürtler ifadesini kullanıyor. pyd'ye kürtler diyerek, o bölgede yarattıkları kaos, katliam ve sürgünler göz ardı mı edilecek ? ayrıca öso içinde varlığı küçümsenmeyecek miktarda kürt var ve kazım beyin bölgede kürtler diye tanımladığı pyd , sivil kürtlere çok farklı yönden zulüm uyguluyor.

  “afrin harekâtı, ‘ohal kalksın’ kampanyalarını söndürür, ‘normalleşelim’ çağrılarını dondurur” yorumları da kol geziyormuş. beyfendinin derdi başka!

  kazım beyin geçmiş yazılarına şöyle bir göz attım ki evlere şenlik tablolar çıktı karşıma.

  -aralık 2016 tarihindeki yazsında ismet sezgin'i demokrasi kahramanı ilan etmiştir. 28 şubat döneminin başarılı çırağı, asker şapkasından dahi ürken ismet sezgin , evvel zamanda darbe mağduruymuş-muş. nasıl mağdurmuş bu herif? zincirbozan'da kendisine çay ikram edildiğinde çay kaşığı mı vermemişler?
  sırf ismet sezgin güzellemesi ve demirel'in öldüğü günün ertesinde gazeteyi matemden dolayı karartmaları , kazım güleçyüz'ün ve gazetesinin tanımı için kafidir.

  -ayrıca adalet kurultayında said nursi'den pasajlar okuması, bazı chplileri özellikle sinirlendirmiştir. aynı güleçyüz, imam hatipler aleyhinde konuşarak muhafazakarları da öfkelendirmiştir. böyleis ilginç bir kişilik. 2 konuyla ilgili linkler:

  aydınlık

  yeniakit

  sonrasında yaptığı açıklama:
  link

  -15 temmuz darbe girişiminden sonra köşesinde attığı bir tweet aynen şöyle.: "yurtta sulh konseyi” atatürkçü bir grup. cemaat diyenlere duyurulur."

  başka bir tweet:
  "geçen yıl kocatepe bediüzzaman mevlidi gardaki terör saldırısı sebebiyle yapılamamıştı, şimdi de van mevlidine “darbe” yüzünden gidemiyoruz."
  ülke darbeyi atlatmış, kazım bey mevlidin derdinde. allah muhafaza, mevlid yapılsa ve bir provakasyonla bomba patlatılsa , önüne geleni suçlardı.

  son olarak süleyman demirel'den adalet vurgusu içeren bir yazıyla gülümsetmiştir. demirel ve adalet,yanyana durduklarında cidden komi duruyor. deniz gezmiş'e tutumu ve 28 şubattaki ortaklığı da tam uyuşuyor zaten. said nursi merkez sağa teveccüh gösterdi diye on yıllardır bu yeni asya ekibi, merkez sağ partilerine rıhtıma yanaşan vapur misali yanaşır durur.

  link

  kazım bey'in sülo güzellemeleri bitmek bilmiyor. hz. demirel'in nurlu(?) ruhunun (!) , dar-ı ahirete irtihallerinin 1. sene-i devriyesinde olanlar hakkında:
  link
 • yeni asya gazetesi genel yayın yönetmeni. katıldığı bir tv programı için; https://www.youtube.com/watch?v=8hlxhaonjpi