• 2006 yılında, silivri sahilinde bulunan bir mendireğe verilen isim.

  önce neden o mendireğe kazım koyuncu adının verildiğini anlatalım:

  söz konusu mendireğin sonunda bulunan küpeşte adlı kafe&bar, koyuncu'nun 1991 yılında profesyonel müziğe ilk olarak adım attığı yerdir. koyuncu, üniversite yıllarında arkadaşı ali elver ile kurduğu grup dinmeyen ismiyle, vokalde hayal sarıpınar ile birlikte ilk kez silivri'de başlamıştır müzikten para kazanmaya. koyuncu öldükten sonra adının yaşatılması için bahse konu yere bu ismin verilme nedeni budur.

  ama şöyle de ilginç bir öyküsü vardır yürüyüş yoluna isim verilmesinin:

  o dönem, türkiye'nin tek ödp'li belediyesi hopa, kazım koyuncu'nun memleketidir. kendi memleketinde chp'li belediye meclis üyelerinin itirazları nedeniyle ismi herhangi bir yere verilemez sanatçının. yani, kendi memleketinde ve ödp'li bir belediyede chp'lilerin itirazı nedeniyle ismi verilememiştir hiçbir yere.

  aşağı yukarı aynı tarihlerde, 2004-2009 arası akp'li olan silivri belediyesi'ne, dönemin ödp silivri ilçe başkanı süheyl kırkıcı götürür isim teklifini. akp'li belediye başkanı hiç itirazsız kabul eder bu teklifi. ancak gayrı resmi bilgilere göre de yine bazı chp'li encümen üyelerinin itiraz ettiği öğrenilir. tabi konu yerel basına yansımaz. ve akp'li belediyenin görevde olduğu silivri'de ismi yaşatılır koyuncu'nun.

  edit: gbkz.