şükela:  tümü | bugün
  • bütün ülkeler corona virüsünün sebeb olduğu krizi kendi vatandaşları en hafif şekilde atlatabilmesi için ekonomik önlemler alıyor.
    hükümetin bu süre bitene kadar bütün ürünlerde ötv sıfırlamsı, kdv'nin yarıya yarıya indirmesi gerekmektedir.
    işsiz kalan vatandaşlar ve işletmeler için bir nebze rahatlatma sağlayacağını düşünüyorum.
  • mevcut hükümete muhalif ve verginin tümüne topyekün karşı biri olarak soruyorum;

devlet dediğimiz şey parayı ağaçtan mı topluyor sanıyorsunuz?

esnaf dükkanını açamaz, açamadığı dönemki kazancı devlet versin ister,
    özel sektör çalışanlarını izne gönderir, bu süreçte maaşları devlet ödesin ister,
    hastalananlara zaten devlet baksın, hiç hastane masrafımız olmasın, ilaca, yatağa doktora hiç para vermeyelim
    bir de üstüne devlet vergi de almasın.

çok güzel öneriler gerçekten, çok beğendim. bu devlet bütün bu harcamaları yapsın, peki para nerden gelecek?
  • bizim öyle bir milletimiz var ki,kdv indirimini alır fiyatta indirim yapmaz.o indirimi sadece kendisi için yapıldığını düşünür.
    devlet vergi ve sigorta primlerini 6 ay öteledi,bu yüzden indirim yapılmasını corona özelinde gereksiz görüyorum.
  • ihtiyaç akçesi işte tam da bu günler için dururdu kenarda, dururdu tabi varlık fonuna aktarılmasaydı.

gerçi kdv indirimi geldi, uçak biletlerinde, bu önemli.
  • geçen hafta ailem için uçak bileti bakarken bir gün arayla 150 lira olan bilet (bütün günler için geçerli), kdv yüzde 1'e indikten sonra 190 lira olmuştu pegasus'un sitesinde.

kabul edelim devlet ve ellerine düşmek zorunda kaldığımız sektörler zor zamanlarda bize 'ne bok yerseniz yiyin' diyor maalesef.
  • çok acil gündeme gelmesi gereken bir konu. gıda ve mümkünse alkol'deki ötv ve vergiyi indir reis, evde otur otur sıkılıyor insanlar, bari biraz kafayı bulalım da kafalar yerine gelsin.
  • vatandaş bu ülkede kimsenin derdi değil. bunu hala anlamadıysanız size de yazıklar olsun.
  • acilen olması gereken gereklilik. kdv ve ötv’ler kaldırılmalıdır. vatandaş ödeyemiyor, yeter artık! hükümet biraz da halkı düşünsün, sizi halk seçti halk!!!
  • indirilmesi değil kaldırılması gereken vergilerdir, ama para musluğunu sadece vergilere dayandıran bir yapıda mümkün değildir.

tüm zeki ve çalışkan ülkelerin de yaptığı üretimi sıfırlayıp (sıfırlama deyince yanlış anlaşılmasın, o değil) vergileri artırmak değil mi zaten*
  • indirmek derken? dün gece malum kararnamelerin biriyle gazozlu içeceklerdeki vergi oranı yüzde 25'den 35 e çıkarıldı. tütün içeren purolarda da vergi oranı yüzde 40 dan yüzde 80'e çıktı.

kaynak: haber sitesi