şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kulislerde yıllar boyu gizlice dillendirilen fakat kamuoyuna açıklanmaktan imtina edilen çarpıcı realite.

  yanlış duymadınız, halkın sevgilisi usta aktör keanu reeves, baba tarafından çorum osmancıklıdır. aşağıda bu gerçeği tüm kanıtlarıyla ortaya koyacağım:

  1) en büyük kanıtla başlayalım: set arkadaşlarının reeves’e sık sık aflanian (aflanoslu) olarak hitap ettikleri gerçeği. çeşitli kaynaklarda antik yunan’ı anımsatan bu lakabın ünlü aktöre yakışıklılığı yüzünden takıldığı yazılmıştı. oysa aflanos, osmancık’ın eski adıdır.. ilk başlarda bu hitabı reeves’e sadece yakın dostları söylerken zamanla dilden dile yayılmış fakat kimse olayın aslını merak etmemiştir.

  2) hollywood yıldızının babası samuel nowlin reeves‘den çin asıllı hawaili diye bahsedilir. ancak hiç kimse uzakdoğu'nun bir ucundaki çin ile abd'nin okyanusal iklimli ada eyaleti hawai arasında nasıl bir ilişki olabileceğini sorgulamaz. açıklayalım: bu apaçık şekilde 'uydurulmuş' bir hikayedir. usta oyuncunun babası samuel, özbeöz çorumludur. esmer teni ve keskin yüz hatlarıyla tipik bir osmancık insanı.

  not: (kamuoyuna başka bir ülke kalmamış gibi özellikle çinli olarak tanıtılmasının geçmişteki çin ve hun devleti rekabetinden kaynaklandığını düşünüyorum.)

  3) abd kaynaklı çoğu haber ajansı, keanu'nun evinde süs eşyası olarak hitit heykelcikleri bulundurduğunu belirtmiştir. tabii ki amerikan halkının çorum-hitit bağlantısını fark etmesini bekleyemeyiz.

  4 ) bir diğer kanıt, ünlü aktörün pirinç pilavına olan enteresan düşkünlüğüdür. burada, keanu'nun ‘john wick’ filmine hazırlanırken diyet planında çoğunlukla pirince yer verdiği açıklanır. bunun yanında kendisi çeşitli restoranlarda defalarca pilav yerken görülmüştür. reeves, bir osmancık pirinci tutkunudur ve bu gıdayı sık sık türkiye'den getirterek gittiği mekanlarda aşçılara pişirtir.

  5) aslında ünlü aktörün çorumlu olduğunu ispatlamak son derece basit bir eylem. yıllardır keanu'yu türkiye'de gördüğünü iddia eden insanlar mevcut. bu iddiaların çoğunluğunun çorum'da vuku bulması tesadüf değil. zira o osmancık'a sık sık geliyor! evet, vefalı oluşuyla gönüllere taht kuran yıldız, memleketini unutmuyor ve tatillerde ziyaret ediyor. onu osmancık sokaklarında gezerken veya köy kahvesinde görmeniz işten bile değil. ancak yoğun bir dikkat gerekiyor, kendisinin kılık değiştirmedeki ustalığı malum.

  edit: başlık ‘osmancıklı’ olarak düzeltilebilir.
 • asılsız iddia. 40 yılın iskilipli'sini, osmancıklı ilan etmek düpedüz aymazlıktır.
 • çorum' a metro getirecek gelişmedir.
 • doğrudur.

  hatta matrix çekilirken kulislerde meşhur red pill-blue pill sahnesinde keanu'nun oruçlu olduğu için iki pili de kabul etmediği, ancak hollywood'un müslümanlığa karşı tutumunu burda da gösterip sahneyi editlediği konuşulmuştur. bu hadisenin doğruluğu asla kanıtlanamasa da, keanu'nun çorumlu olduğu teorisini kesinlikle güçlendirmektedir.
 • hayır kasımpaşalıdır hatta reisin mahalle arkadaşıdır.
 • (bkz: kiyanu reyiz)
 • sete her gittiğinde 350 gr. leblebi götürdüğü de söylenir.