şükela:  tümü | bugün
  • amerika'da yaşıtları tarafından aşağılanan bir masum çocuk. el kadar çocuğun böyle yüreğini parçalayacak ne vardı yahu.

neyse ki epeyce bir destek yağmış çocuğa.

haber ve video
  • amerikada kendisine çirkin vs. diyerek zorbalık yapanlardan bahsederken ağlaması "it's not ok" demesi, insalar sırf farklı diye eleştirilmemeli demesi, bugün beni gerçekten çok derinden etkiledi.
    ben de o çocukla beraber ağladım.
    bir çocuğa çirkin diyip itip kakanlar mı üstün şimdi o çocuktan? daha güzel gözükseler ne olur? çocuklarımıza öğretmek istediğimiz bu mu?
    olaydan etkilenen chris evans kendisini avengers premiere'ine davet etmiş.
    in your face bullies.
  • maalesef pek çok küçük yaştaki öğrencinin maruz kaldığı sistematik zorbalığa maruz kalan, arkadaşları tarafından "sen çirkinsin, hiç arkadaşın yok" denilerek dalga geçilen ve fiziksel şiddete maruz kalan bir çocuk.
    anlatırken gözünden gelen her damla yaş insanın yüreğini darmadağın ediyor.
    bullying maalesef yeterince ele alınmayan ve hatta farkında olmadan ailelerce desteklenen bir sosyolojik araz olarak karşımıza çıkıyor.
    umarım bunun için büyük bir kampanya başlar ve keatonla aynı durumda olan milyonlarca çocuk ihtiyacı olan desteği görmüş olur.
  • oturup agladim, dakikalarca. acamiyorum videoyu bir daha resmen kalbim parcalandi.

okulda zorbaliga ugramanin ne oldugunu bilmedigimi soyleyemem, ama o cocuk agladikca gozyaslari icimi yakti resmen. cocuk dedigin sey, masum falan degil abi, cocuk acimasizligi berbat bir sey. dusun ki daha sosyal kurallar tam olarak oturmamis, aslinda zorbaligi en cig haliyle goruyorsun orada.

ben nasil sefkat duyabilirim ya bu cocugu boyle hungur hungur aglatan birine cocuk da olsa?? aklim almiyor, icim soguyor.

dunyanin bir ucundaki bir minik beni boyle aglatabiliyorsa, yarin obur gun benim cocugumun basina gelse gozum kararir, dusunsene canindan bir parcayi boylesine yaraliyorlar.

gelen destege cok sevindim, ny times'daki haberde asagida gulumseyen bir fotografi vardi uzun uzun ona baktim aklimda o kalsin diye.

hic bir sey bir cocugun gozyaslarindan daha degerli olamaz ya.. iyi ki bu kadar destek gelmis, elbette biliyorum onun yasadiklarini yasayan ve internette gormedigimiz binlerce cocuk oldugunu, keske hepsinin gozyasini silebilsek.

gercekten boyle bir dunyaya cocuk getirmek istemiyor insan ya, lanet olsun.
  • bu olay cok acayip bi hal almis. meger bu keaton'in ailesi konfederasyon bayragiyla poz veren irkci bir aileymis. keaton da arkadaslarina nigger dedigi icin dayak yemis. 2017nin en dibi bu oldu galiba.

https://twitter.com/…tpig/status/940294278445748224
  • eğer bu çocuğun arkadaşına "nigger" dediği için dayak yediği iddiası doğruysa bu hayatımda duyduğum en "amerikan" hikaye olabilir.

önce çocuğunu ırkçı zırvalıklarla zehirleyerek onun acı çekmesine sebep olan sonra da çocuğu videoya çekerek bundan bile para kazanmaya çalışan bir anne. hikayeye çocuğun hastane masraflarını karşılayamamalarını falan eklesek hikaye "amerikanlık" dalında idealar evrenine bile girebilir. vallahi pes ya, bu kadar derin bir insanlık çukurunu walking dead evreninde bile görmedim.

üzüldüğüm tek nokta çocuğun böyle bir ailenin elinde büyüyor olması. çocuk esirgeme kurumu yok mu orada ya, alsınlar ya çocuğu bu manyakların elinden.
  • internette karşılaştığı her şeye balıklama atlayan insanlara iyi bir ders vermiş çocuktur. bu kadar alıcı olmayan yahu. normalde korumacı insanlarsınız biliyorum. dramatiksiniz çünkü. gözünüz seyirse hastaneye gidersiniz lakin hem geleneksel basına hem de dijital basına karşı o kadar açıksınız ki ne verseler alıyorsunuz. bu yüzden kolayca manipüle ediliyorsunuz. toplumun sağlığını da bozuyorsunuz. yapmayın efendim.

keaton jones, arkadaşına ırkçı saldırıda bulunduğu için dayak yemiş. ailesi de durumu saptırarak üzerinden para kazanmaya çalışmış. anne ve babasının sosyal medya hesapları ırkçı paylaşımlarla dolu. bu bir dramdır resmen. ibretlik bir olay.