şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beylikduzu'nde hizmet veren bir kebapçı. adana dürümleri çok lezzetli, lahmacunları da bir hayli doyurucu. ama bana entry girdirecek şeyin altına az evvel imza attılar.

  ben buranın düzenli müşterisiyim. her aradığımda adımı söyleyerek açarlar, hoş tabii. bugün de yaklaşık bir saat önce sipariş verdim ama bir türlü gelmedi. ben de üzerine dükkanı aradım, kibarca çok yoğun olduklarını hemen göndereceklerini söyledi.

  tamam, bekliyorum dedim ve kapattım. 10 dakika sonra sipariş geldi, teslim aldım ve yemeye başladım.
  bir de ne göreyim, adamlar ekstradan bir tane daha dürüm koymuşlar. tebessüm ettim tabii.

  bir de üzerine dışarıdan kardeşim gelince ve aç olduğunu söyleyince adamlar istemeden hızır gibi yetişmiş oldu.
  ben de bu olayı entry ile süslemek istedim.
  buradan sipariş verin efendim, bu devirde böyle kebapçı bulunmuyor zira.
 • beylikdüzü'ndeki en iyi kebapçı. (kilisli'yi beylikdüzü'nde saymazsak)
 • dün google haritalardaki yorumlara bakarak buraya gitmeye karar verdik ve ailece gittik (ben, eşim ve oğlum*).

  yorumlar kesinlikle haksız değil, adamlar net olarak türkiye standartlarının üstünde hizmet veriyor. güleryüzlü hizmetin kitabını yazmışlar.

  öncelikle adanalı olduğumu da belirterek adana kebabı ismiyle sundukları kebabı da ayrıca beğendiğimi belirtmek durumundayım. hakikaten enfesti.

  yemekten önce gelen salata ve atıştırmalıklar bir tarafa, yemek esnasında gelen ikramlar cabası. yemeğin sonunda siz söylemeden gelen ve masanızda pişen közde kahveye diyecek söz bulamıyorum.

  ve ek olarak artık "bir lokma daha yiyemeyeceğim" derken yine siz istemeden gelen tahinli tarçınlı spesiyal tatlılarıyla net olarak gönlümde taht kurdular (az önce bahsettiğim kahveyle birlikte süper gidiyor).

  tüm bunların yanı sıra -bakın abartmadan söylüyorum- hesabı istediğimde beklediğim tutarın net yarısını gördüm adisyonda. ve bu adisyonda kuver ücreti de mevcuttu. normalde kuver ücreti gibi soygunumsu şark kurnazı girişimleri hiç sevmem ve kesinlikle ödemem ama yukarıda saydıklarımın üzerine, kuveri ödediğim gibi bir de bahşiş ekledim. çünkü ömrü hayatımda gördüğüm tüm işletmeler içinde, kuver ücretini ve bahşişi hak eden bir ekip varsa, o ekip bu işletmenin çalışanlarıdır.

  sözün özü; gidin, gittirin.

  ps: oğluma "yemeğini bitirirsen birlikte balıkları besleyebiliriz" diyen garson abisiyle birlikte yemek sonrası balıkları besledik. lan oğlum adamlar beylikdüzü'nde norveç'i icat etmişler bildiğin.