şükela:  tümü | bugün
  • şişli kurtuluş son durakta iyi kebap yapan istanbul’daki ender yerlerden biridir, özellikle patlıcanlı kebabı mükemmelin ötesindedir, fiyatları da çok pahalı değildir, açık ayranı da çok güzeldir.

sahipleri de urfalı yani kebabın memleketinden. üst katında aile yeri var, temizlik açısından da iyi bir işletme, işletmenin kendi otoparkı var.

kebapsever biri olarak burayı tesadüfen keşfettim istanbul’da bir çok yerde yediğim vasat kebaplardan sonra burası çok ilaç geldi.

bana göre iyi kebap lokum tadında ve yumuşaklığında olmalı, hafif bir dokunuşta hemen dağılabilmeli, yağını içeride tutmalı ve ekmeğine akıtabilmeli, bu işletme de kebabı bu şekilde yapıyor.

kebabın yanında pilav vermeyip onun yerine bol soğan, bol acı biber, bol közde domates verseler daha iyi olabilirdi ama dediğim gibi istanbul için ortalama üstü bir yer kebap açısından.

salataları taze ve iyi ama iki tane yerine bunu biraz daha fazla artırabilirler. çiğköfteleri başarılı, künefeleri ortalamanın bir tık üstü.

bu yazdığım entri biraz reklam gibi oldu ama yazasım geldi benim gibi kebapseverler için faydalı olur diye.