şükela:  tümü | bugün soru sor
 • musterilerini yillardir kaz gibi yolmaya devam eden patenti batasica.
  utanmasalar "bu isletmede musteri memnuniyeti aranmasi yasaktir. isine gelirse." seklinde bir tabela asacaklar girise.
  servisleri en boktan 3. sinif lokantalardan bile rezil kanimca.
  hele caylari adisyona -hemi de fahis fiyatlardan- eklemeleri yok mu, olduruyor beni. esnaf lokantalari gibi gariban isletmelerde bile cay ikramdir iskender pasa. ayiptir ayip, insan utanir (recep tayyip erdogan usulu serzenis).
  lakin isletmenin de kabahati yok galiba, siken seviliyor belli ki.

  (bkz: iskender kebap ile oruc açmak icin kuyruga girmek)
 • iskenderoğulları'nın millet ne de olsa geliyor istediğimiz kadar kazıklarız mantığı ile hareket etmesi sonucu kaybettiği itibarın göstern lokantadır. adet yerini bulsun diye köy lokantalarında bile getirilen çaya para alınmazken burada 500 bin lira istenir.

  tabağın kenarındaki herseyi ayrı tabakta getirince para istemekten utanmayan "ne fark var ikisi de aynı?" diye soran müşteriye
  "ama o tabağın yanında değil onun için para ödemeniz lazım" diyecek kadar arsızlaşabilen lokantadır.
 • bursa da kebap diyince akla gelen ilk isimlerden biridir.. lakin sadece akla gelmesiyle kalinmalidir.. eger yemek istemiyorsaniz onceki entryleri dikkate alarak buradan uzak durun.. *.. eger kebap yemek istiyorsaniz benim tavsiyem pidecioglu dur.. lakin buna alternatif olarak eski garajdaki kebapci ve heykeldeki ahsap kebapci ya gidilebilir.. bu ahsap kebapci nedense bursali olmayan her insanin bildigi tek kebapci olur genelde..
  (bkz: kebap ata sporudur)
 • an itibariyle, beşiktaşta açılan şubesinde, 1,5 porsiyonu 30 ytl olan iskendercidir.
 • kökeni 1867'ye dayanan hatay'dan bursaya göçmüş mehmet iskender tarafından kurulan kebapçı. iskendeğlu ailesi tarafından bursa dışına yıllarca şube açılmamış, bursa dışındaki ilk şube 3. kuşak aile temsilcisi iskender iskendeoğlu tarafından kadıköy rıhtımda açılmıştır. ilk kebapçı iskender bursa'da kayhan çarşısındadır.
 • kötü servisini ve kazık fiyatını sineye çekebilmenizin tek yolu olan "lezzet" faktöründen de sınıfta kalan fast-food dükkanı...
  bunlardan yediğim şey***, bugüne kadar yediğim iskenderler arasındaki en sıradan, en basit ve en alelade iskenderdi. yanında getirdikleri ayran, bugüne kadar ismini duymadığım bir firmaya ait, fabrikasyon, kutu ayrandı.
  tabağı, çanağı bile başka bir hikaye... isteyen gidip yesin... ne bulursa artık*
 • pahalı ama gerçek iskender kebabı yapan iskenderci.web sitesine göre kadıköyde şubeleri yoktur.bursada birçok şubesi vardır.bursa dışında susurluk varan tesislerinde,istanbulda ise beşiktaş,kavacık ve kemerburgaz olmak üzere üç adet vardır.istanbulda iskender yiyebildiğim tek yerdir ayrıca.fiyatına gelince pahalıdır.1 porsiyon iskender 18 tl'dir.şıraları süperdir.fiyatına ve evime uzaklığına rağmen her haftasonu beni beşiktaştaki şubesine sürükleyen kebapçıdır.
  http://www.kebapciiskender.com.tr/tr/
 • bursa'ya bir arkadaş ziyareti için gittiğimizde, meşhur olmasına binaen uğrayıvermiştik bu kebapçıya.

  kullanılan etler özel bir işlemden geçiriliyormuş, sinirleri ayıklanıyormuş ayrıca. günlük hayatımızda işe yaramayacak bu bilgileri aldık garsondan, kebaplarımızı yedik. sıra hesap ödemeye geldi tabii, kasaya kadar artist artist yürüyen bizler, ödememiz gereken ücreti duyunca sersemleyiverdik.

  ne bilelim, biz izmir'deki fiyatların biraz üstünde olur düşüncesindeyiz. izmir'de olduğu gibi bozuklukları almayacağız, "lafı mı olur usta, kolay gelsin" diyeceğiz, az ötede oturan kız bizi kesecek, "afferin lan" bakışları atacak filan zannediyoruz. ne gezer.

  dışarıya çıktığımızda elimle malum işareti yaparak: "iskender'i yedik canlar" demiştim ben. o gün bugündür, ne zaman kazık yediğimi düşünsem, aynı lafı söylerim hala.
 • bursa'da iskenderi en iyi yapan yer olduğunu düşündüğüm - sönmez'in arkasındaki yerleri - , artık krizdenmidir yoksa başka bir sebeptenmidir bilinmez fiyatlarınıda azda olsa geri çektiğini gördüğüm kebapçı.
 • iskender ismi kendilerine patentlidir ama en şahane iskenderi yapan yer değildir. esas amcadan sonra gelen nesiller devam ettirmiştir kebapçılık işini ama esas çıraklar başka yerde devam etmişlerdir.