şükela:  tümü | bugün
  • isparta valiliğinin karşısında bulunan eski kebapçılardandır.fırın kebabı ve pidesi meşhurdur.1851 yılından günümüze kadar ulaşmıştır.
    http://www.kebapcikadir.com.tr/
  • tandır hayaliyle yanıp tutuşan bir bünyeye hayal kırıklığı yaşatmış ısparta kebapçısı.

sen antalya'dan kalk git tandır yemeye, pide arasına konmuş gramı 1 liradan 20 gram vıcık vıcık yağlı ete 20 lira domal gel. olacak iş değil. meşhur dedikleri üzüm hoşafını meşhur yapan da içindeki tarçındı sanırım.
  • ne zaman antalya'ya gidecek olsam yolu uzatma pahasına uğradığım tandır uzmanı mekandır. ayranları da oldukça lezzetlidir. "since 1851"i ile güldürendir.
  • et seven, denizli'ye dışarlıklı her kişi için denizli hakkındaki en muhteşem şeydir. içinde denizli geçen her cümlede aklıma kadir gelir. o dükkan, o büyük baharat ve tuz plastikleri, tabağın gelişi, yanındaki iri soğanlar, beyaz kalın lavaşın emdiği hayvansal yağlar, tel tel et, üzerileri yanıkçana, kahverenginin binbir tonu... et denen olgunun dibi, son noktasıdır. ki bunu az yer gezmemiş, az et yememiş biri olarak söylüyorum.

not: denizli'de aynı kapsamda bir de kebapçı halil var, o'nun da ismini duyuyorum, henüz kısmet olmadı. kadir'e 4 veya 5 kez gittim, halil'e hiç gitmedim. daha iyiyse kendimi affetmem.
  • kuzu eti sevmeyenlerin dahi severek yiyebileceği kuzu tandırın denizli'deki adresi. mekanda beni en çok şaşırtan şey ortaya büyükçe bir tabakta gelen kuzu tandır ve yanında ikram edilen domates, soğan ve biber elle yeniliyor, özellikle istenmezse servis açılmıyor.
    gezi yazımı ve fotoğrafları da paylaşayım tam olsun; denizli gezisi