şükela:  tümü | bugün
  • kastamonu da 2. şubesini açan yerel alış veriş merkezi. hemen hemen tüm market ürünlerinde ulusal firmalara fark atacak kadar ucuzdur.
  • özellikle uzun sokaktaki şubesi günün her saati kalabalık olan, müşterinin öyle bir iki poşet doldurmayıp en az bir alışveriş arabası doldurarak alış veriş yaptığı, özellikle işten çıkış saatlerinde bulunduğu yerin trafiğinin kilitlenmesine neden olan yerel alış veriş merkezidir.
  • kastamonu da marketçiliğin amiral gemisi. market değil kapalı pazar adeta. çevre köylerden, belki ilçelerden gelenler ayın herhangi bir günü iğne atsan yere düşmeyecek denli kalabalık hale getirebilir. meyve sebzesi aşırı ucuz ve aynı minvalde istisnalar hariç kalitesizdir. market ürünlerde çok büyük fark koymazlar, yine de bariz ucuzdur. bu da taklit/tağşiş mi acaba düşüncelerini getirir. little little into the middle mantığıyla meşhur kastamonu pastırmasına da el atmışlar ama pastırma o kadar insanın sıcağında beklemez, pişer.
    2. şubenin bulunduğu ve aynı zamanda aday sürücü güzergahı olan halit rıfat paşa caddesine açılan otoparkı pek çok kazaya sebebiyet vermiştir. önüne arkasına berisine bakmadan allaha emanet giden kastamonu sürücü çoğunluğu da tuz biber ekmiştir.
    velhasıl şehri terk etmeden yöreye özgü kahve, helva vb ürünleri bir arada bulabilme nedeniyle yine vazgeçilmezdir. kastamonu halkı var oldukça baki kalacaktır.