şükela:  tümü | bugün
  • altıncı nesil yazardır kendileri...
  • antakya'da bulunan ve enfes tavuk döner yapan mekan. antakya'ya yolunuz düşerse mutlaka deneyin. atatürk caddesi üzerinde yer alan küçük bir dönerci; ancak küçüklüğüne bakıp aldanmayın, deli gibi ciro yapmaktadır, içerisi sürekli tıklım tıklım.

--- spoiler ---
    dönere kekik koyuyorlar*
    --- spoiler ---

internet sitesi de var: http://www.kebo.com.tr/
  • antakyanın en popüler tavuk dönercisidir. öğrenciliğim zamanlarında içine zar zor iki masa sığan küçük bir dükkan iken, şimdi kocaman bir işletme olmuş da rezervasyon istiyor.
  • sarı kırmızı bir logosu bulunan ve bunu gözlere sokarcasına camına 'renklerimize gurur duyuyoruz' yazan bir sticker yapıştıran dönerci dükkanı. hani dönerine lafım yok, renklerinle de gurur duy duy da bari iki deste kağıt al bi de digiturk bağlat da maç izleyelim. bunlar bir dönercide bulunmaması gereken laubalilikler.
  • argoda sigara anlamına gelir.hatta içilmiş sigara...bazan dibine kadar sömürülmüş izmarit hatta.
    yeni yeni sigara içen çocuklar yollarda,otobüs duraklarında kebo bulma umuduyla beklerler.umut fakirin ekmeği ya hani...

lisede resim dersinde öğretmenimiz bize sokaklarda gördüğümüz,yaşadığımız bir olayı resmetmemizi istemişti.herkes harıl harıl bir şeyler yapmaya çalışırken yanımda oturan arkadaşım herkesden daha afili bir konsantrasyonla kağıdına dalmış çiziyor da çiziyor.üstelik kimseye göstermemek için oldukça dikkatli...
    derken öğretmen yanına yanaştı ve sordu;ne çiziyosun sen adem?
    -sokaklardaki çocukları çiziyorum hocam...
    -aaa öylemi ne güzel bakayım bi...
    -buyrun hocam...
    -napıyor adem bu çocuklar? otobüs mü bekliyorlar?ne güzel okuluna,evine giden çocuklar...
    -yok hocam onlar kebo topluyor...
    -kebo? kebo ne adem?
    -sigara hocam sigara.hani otobüs gelince adamlar yarıda atıyorlar ya onlar işte kebo...
    -.....!!!??? adem şey yani aman üfff ay bana bişiler oluyor,su getirin bana...
  • dunyanin en guzel tavuk donerini yapan donerci. acken o tat akla gelince entry yazmak icin bile dusunemiyor insan.
  • işlerinin iyice artmasından sonra, müşterilerinin memnuniyetsizliğine sebebiyet vermemek amacıyla renklerini değiştirmiş olan işletmedir. ayrıca yer yüzündeki en güzel dürüm tavuk döneri yaptıkları ise doğrudur. büyük şehirlerde şube açma fikrine ise, ihtiyacımız yok diyerek cevap vermektedirler.
  • şu an itibariyle kapısında şu yazı dikkat çeken, antakya'nın bilinen dönercileriden biridir. buyrun kapıdadaki yazı:
    "önce tatil, sonra tamir. bayramdan önce 3 hafta kapalıyız, başınızın çaresine bakın."
  • kebo insanın hayatındaki en büyük bağımlılıktır. kebo her dersane cıkısı yenilecek yemektir. selim nevzat şahin anadolu lisesi'nin öğle arası en cok sipariş alan yemeğidir. kebo hayattır. aah be ciğdem abla bide motorcuların sayısını artırsaydında beklemeseydik o kadar.
  • antakyalı bir arkadaşım tarafından tee antakyalardan getirilmiş, afiyetle de yenmiş olan tavuk dönerdir. acılı yemeniz tavsiye edilmez zira acıya dayanıklı bir insanı terletebilecek güçtedir antakya acısı. gümrükten çıkışına hiç değinmek bile istemiyorum. sloganları da "diyet düşmanı" dır.