• hakkında şöyle denir: "soğuk ne demiş? yedi kat keçe ben ordan geçe, bir kat deri ben ordan geri."
  • bir burhan berken şarkısıdır aynı zamanda:

keçê guliyen te sê ne
    berxêm guliyen te sê ne
    her sê bi hev re radizênê

dilê min xem jê têne
    keçê xulamê te me
    evdalê ez kolê te me

hay lo dilo hay lo dilo dilka min
    agir berda mala min,
    şevitand goştê canê min

keçê guliyen te çar in
    berxêm guliyen te çar in
    her çar bi hev re heval in lê

xemê dilê min ez xwar im
    keçê xulamê te me
    evdalê ez kolê te me

hay lo dilo hay lo dilo dilka min
    agir berda mala min,
    şevitand goştê canê min

kaynak
  • cihangirde bi ev'in süper karakterlerinden biri. tı tı tı tı tı rıspekt
  • elde uygulamanın ardından temiz koyun gibi kokarsınız **
  • hayat kurtarmışlığı da vardır... (bkz: joseph beuys)
  • günümüzde tasarımcıların sıklıkla ve severek kullandığı ürün. iğneleme veya ıslatılarak sıkıştırılma yöntemi ile birbirine kaynaşması sayesinde meydana gelen ürün. sabır konusunda problem yaşamayan ve nasıl yapıldığını merak edenler için geleneksel keçe yapım kitleri mevcut. piyasada şöyle bir sorun var, kalın keçe bulmak mümkün değil. kalın olanlara endüstriyel keçe adı verilmekte ve kilo ile satılıyor. kısacası fiyat uçmuş bulunuyor. polyester keçeler mevcut ama bunlarda en fazla 4mm kalınlığında ve istediğiniz kadar katlayarak kullanın yün keçenin mukavemetine ulaşamıyor. bir de geri dönüşüm ile elde edilmiş keçeler var. bunlar genellikle dolgu malzemesi olarak kullanılıyor ve fiyatları gayet makul.
  • bir takım insanların bokunu çıkarmış bulunduğu malzeme. hani keçeden dekoratif bir şeyler yapılıyor, eyvallah güzel de oluyor ama... keçeden uyku maskesi yapanı gördüm... arkadaş keçeden uyku maskesi mi olur, adamın gözünü kaşındırmaz mı, insanı yakıp terletmez mi? keçeden amerikan servis yapmışlar, tek kullanımlık olacak herhalde? bıraksan kıçına donu da keçeden yapacak bu ablalar. yapsınlar bana ne de... işte...
  • endüstride makinanın çalışması için hayati önem taşıyan yağların dışarı sızmasını ve aynı zamanda kirlilik yaratan faktörlerin dışarıdan içeri girmesine engel olan makina elemanlarıdır. basınç, sıcaklık, yük çeşidi, yatay/dikey çalışma, maruz kaldığı kimyasallar gibi değişkenlere bağlı olarak farklı malzemeler ve dudak yapılarından üretilirler.

cnc ile kesilen keçeler, enjeksiyonla yapılanlara oranla çok daha uzun ömürlüdür.
  • ing. seal
  • keçi yünü denilebilir. eskiden savaşlarda atların ayaklarına, top arabalarının tekerlerine sarılıp sessiz hareket etmeleri sağlanırdı
hesabın var mı? giriş yap