şükela:  tümü | bugün
274 entry daha
  • çiçeği burnunda (bkz: stajyer doktor) olarak söylüyorum ki bu milletimiz bu gidişle birçok doktora (bkz: hipokrat yemini) ni bozduracak , benim gibi birçok doktorun sevdiği ülkesini terk etmesine sebep olacak.
    ortaokulda, lisede, üniversitede akranlarımın aksine eğlenceyi kısarak kendim ve milletim için sıkılarak da olsa ders çalışıyorum, emek veriyorum ; devletimiz doktoruna sahip çıkmadığı için klinikte her an magandaların saldırısı altında kalmak gibi ihtimalleri düşünerek korkuyorum.
    ülkede zaten refah düzeyi bitik, çalıştığımın maddi ve manevi karşılığını türkiye'de alamayacağım, tek istediğim (bkz: can güvenliği) min sağlanması artık. bunu da tabi ki sağlayamayacak olan yüce devletimizi selamlarım (!)
    ülke de sadece doktorluğun değil insan olmanın değeri bitmiş. boşa kürek çekmekten farksız artık çabalamak. imkanı ve cesareti olan kurtarsın kendini bu bataklıktan.
    umarım bu entrymi birileri görür çünkü cidden kafayı yiyecem bu tarz durumlardan, önerileri beklerim.

yarın sabah 9 daki derslere girmeye devam edecem ve bir süre sonra da bu ve bunun gibi olayları kanıksayacağım. işleyen düzeneğin çark ını sikeyim
  • bir ülke her geçen gün nasıl daha kötüye gider akıl almıyor gerçekten.
  • bu adamların suçu günahı yok vallahi bak! erkekliği, mertliği, sertliği dizilerden öğrendiğini zanneden güruh la bu! en azından zanlarını fiiliyata dökebilmişler aslında büyük başarı.

bu adamların bu tiplerin bu kadar düşüncesiz hareketi doğru zannedecek seviyede olmasının nedeni alamadıkları eğitim yada aldıkları kalitesiz eğitim. ne bekliyorsunuz? doktor müdahele edememiştir diyerek ileri seviye müdahale ile hastayı kurtarmalarını mı?
  • allah belanızı verir umarım.
  • bu ve bunun gibi örnekler yaşandı yaşanmaya devam ediyor bu da gösteriyor ki cezalar caydırıcı değil.

kamu vicdanını rahatlatacak bir ceza verilmeli ve ülkenin yetkili kurumları tarafından kınanmalı.

tüm sağlık çalışanlarının canla başla çalıştığı bu dönemde görmekten utanç duyduğum bir manzara.
  • eğitilmezsin kısmını geçtim artık ülke insanı için. eğitilmesi hayal dahi edilemez...
  • bu tarz hastaların da, hasta yakınlarının da tedavi haklarının amk. insan olmayanlara, olmayacaklara tıbbi yardım yapılmamalı.
  • eskiden de vardı bu tip insanlar ama bunlara cesaretleri yoktu.

hukuk vardı iyi kötü. dün şarkıcının birisi yaşlı bir adamı dövdü sokakta tüm türkiye videosunu gördü adam serbest bırakıldı ifadesi alınıp.
  • daha önce sağlık çalışanlarına yönelik defalarca şiddet saldırı olayları yaşandı değil mi?

peki hangi caydırıcı cezalar verildi?

yapanın yanına kar kaldığı sürece şaşırdığım rezalettir. burada resmen cinayete teşebbüs var. o kapılar açılsa cinayet işleyecekler.

yeni türkiye'de cezasizlık rejimi gibi bir şey var artık. o yüzden kaba, cahil, görgüsüz insanlar daha da vahşileştiler.
  • sağlık hizmetleri parali olmali yada boyle olay vs gibi olaylarda saglik hizmetlerinden men edilmeli hastalar
413 entry daha