• bu adamların suçu günahı yok vallahi bak! erkekliği, mertliği, sertliği dizilerden öğrendiğini zanneden güruh la bu! en azından zanlarını fiiliyata dökebilmişler aslında büyük başarı.

bu adamların bu tiplerin bu kadar düşüncesiz hareketi doğru zannedecek seviyede olmasının nedeni alamadıkları eğitim yada aldıkları kalitesiz eğitim. ne bekliyorsunuz? doktor müdahele edememiştir diyerek ileri seviye müdahale ile hastayı kurtarmalarını mı?
  • allah belanızı verir umarım.
  • bu ve bunun gibi örnekler yaşandı yaşanmaya devam ediyor bu da gösteriyor ki cezalar caydırıcı değil.

kamu vicdanını rahatlatacak bir ceza verilmeli ve ülkenin yetkili kurumları tarafından kınanmalı.

tüm sağlık çalışanlarının canla başla çalıştığı bu dönemde görmekten utanç duyduğum bir manzara.
  • bu tarz hastaların da, hasta yakınlarının da tedavi haklarının amk. insan olmayanlara, olmayacaklara tıbbi yardım yapılmamalı.
  • eskiden de vardı bu tip insanlar ama bunlara cesaretleri yoktu.

hukuk vardı iyi kötü. dün şarkıcının birisi yaşlı bir adamı dövdü sokakta tüm türkiye videosunu gördü adam serbest bırakıldı ifadesi alınıp.
  • daha önce sağlık çalışanlarına yönelik defalarca şiddet saldırı olayları yaşandı değil mi?

peki hangi caydırıcı cezalar verildi?

yapanın yanına kar kaldığı sürece şaşırdığım rezalettir. burada resmen cinayete teşebbüs var. o kapılar açılsa cinayet işleyecekler.

yeni türkiye'de cezasizlık rejimi gibi bir şey var artık. o yüzden kaba, cahil, görgüsüz insanlar daha da vahşileştiler.
  • sağlık hizmetleri parali olmali yada boyle olay vs gibi olaylarda saglik hizmetlerinden men edilmeli hastalar
  • 99 depremi sonrası ortaya çıkan yağmacılar, istanbulda patlama sonrası fahiş fiyat isteyen taksiciler, madımak yangını ve bu görüntüler. genelleme yapmak ne kadar doğru olur bilmem ama iyi insanlar değiliz.
  • o kadar kıymetliyse yakının, serserilerle muhatap edip kurşunlatmayacaksın. çığlıklara bak, biz vurduk sanki. kuduz köpekler bile bu vandallardan daha medeni.
    sizin yüzünüzden gül gibi meslekten soğuduk, soğuttunuz.
  • bir sağlık çalışanıyım. ben de fiziksel şiddet olmasa da sözlü şiddete uğradım. randevusu olmayıp tüm hastalar arasından geçip tedavisini yaptırmak isteyen bir hasta tarafından. mesleğe ilk başladığım zamanlarda oldukça hevesli, herkese elimden gelenin fazlasını imkan dahilinde yapmaya çalışan bir hekimdim, randevusu olmasa bile zor durumda olduğuna inandığım her hastaya yardımcı oluyordum. dediğim gibi hevesim enerjim yüksekti. öğle aralarında bile hasta baktığım çoktur, yemek yiyemediğim zamanlar. sonra bu olayı yaşayınca dedim ki neden uğraşıyorum bu kadar emek veriyorum. ne için? ama dedim herkes böyle değil, yine de böyle kırma hevesini. baktım bu olayları başka arkadaşlarım da yaşamaya başladı. her gün bir yenisi daha eklendi. artık gerçekten yorulduk, bittik. ben tüm hevesimi kaybettim.
hesabın var mı? giriş yap