şükela:  tümü | bugün
 • renkleri mor beyaz olan futbol takımı.
 • 1988 yılında zamanın keçiören belediye başkanı melih gökçekin marifetiyle hacettepespor takımının ismi değiştirilerek kurulmuş bir takımdır... aştinin otoparkıyla bağlantıyı kurmak artık ne kadar da kolay, değil mi..
 • an itibariyle tff 3. lig 2. grup'ta 9. maçlar sonunda 15 puanla 5.sırada bulunmaktadır.
 • wikipedia da pek bi meşhur takımdır. gs'ye kim gelecekse ve bir uyanık önceden bu transfer gerçekleşmeden wikiye işlediyse olayın cılkı çıkar ve o ünlü yıldız bir an bile olsa keçiörengücüne yollanır. şahit olduklarım crespo ve son olarak baros ki hatırlamadığım biri daha vardı. neyse bu durumun nedenini bilmesem de ya bir sempatizanı var ya da düşmanı diye düşünüyorum.
 • bir ara maçlarını aktepe stadında oynayan takım. garip bir taraftar grubu vardı.

  edit: ameliedurand uyardı, hala aynı staddalarmış.
 • türkiye liglerinde oynayıp ta uefa nın mali kriterlerini tamamlayabilecek bir kaç kulupten biriymiş. aylık 1920 tl ye restoran kiralamak ne la bebe?
 • hacettepespor'dan dönüştürülen ve melih gökçek eliyle yok edilen bir başka ankara değeri.

  evet, aşti otogarını hala yeni adıyla keçiörengücü ve eski adıyla hacettepespor işletiyor. gençlerbirliği oftaş'tan dönüştürülen hacettepespor'un asıl hacettepe ile ilgisi olmamakla beraber ankaralılarda aynı heyecanı uyandıramamıştır zaten.

  hacettepespor adından anlaşılacağı üzere ankara'nın en eski yerleşim yerlerinden olan hacettepe mahallesinde kurulmuş bir takımdı. takımda mahallenin gençleri oynuyor ve tüm mahalle bu takımı destekliyordu. renkleri mor-beyaz, lakapları "mor menekşeler" idi. türkiye'de ilk kez otobüs tutup topluca deplasmana giden taraftar hacettepespor taraftarıdır. her hamamönü tarafına gittiğimde ya da hacettepe hastanesinde dolaştığımda aklıma mor menekşeler düşer zaten. hacettepe üniversitesi de mor-beyaz renkleri taşır ama mezun olmuş, hala okuyan ve bu üniveristeyi kazanacak gelecekteki öğrencilerin bu gerçekten haberdar olduklarını - olacaklarını hiç mi hiç sanmıyorum(hatta çoğu öğretim görevlisi ya da dekan, profesör falanın da haberdar olduğunu sanmıyorum).

  hacettepe mahallesi'nin istimlâkı tamamlanınca mahalle dağılmış ve takım da güçsüz düşmüştü. aslında ankara'nın en çok taraftarına sahip takımı hacettepespor'du. ilhan cavcav'ın oftaş'ı neden hacettepespor yaptığını da buradan anlayabilirsiniz. o isimle o ruhu tekrar canlandırabileceğini sanmıştı ama olmadı doğal olarak. hacettepespor'un ismi sadece bir kere değiştirilip keçiörengücü yapılmadı. takım güçsüz düşünce ankara'nın zenginlerinden camuzoğlu ailesi kulübü aldı ve takımın ismini camuzoğlu hacettepespor olarak değiştirdi. sonrasında ankaragücü takıntısı bilinen melih gökçek ankaragücü'nü ele geçiremeyince kendine hedef olarak camuzoğlu hacettepespor'u seçti ve başkanı olduğu keçiören belediyesi'nin takımına dönüştürerek hacettepespor'u keçiörengücü yaptı. hacettepespor'un keçiörengücü'ne dönüşmesindeki sır melih gökçek'in ankaragücü'ne olan takıntısıyla alakalıdır. isminin keçiörengücü olarak değişme sebebi de bu takıntıdır.

  1945'te kurulmuş, 8 yıl eski adıyla 1. lig'de oynamış ve ankara şampiyonlukları bulunan bir efsane ankara'da yok edilen birçok şey gibi yok edildi. ankaralı'nın gözünün içine baka baka, kör gözüne parmak diye diye hem de. hala hamamönü tarafında kahvelerde oturup hacettepespor'un eski günlerini yad ederek kalbinde hacettepespor sevgisini besleyen yüzlerce ankaralı vardır. giderseniz onları görürsünüz.

  ankaragücü asker, gençlerbirliği bürokrat, ankara demirspor demiryolu çalışanı ve hacettepespor halk takımıydı ankara'da. hatırlayanlar vardır; petrol ofisi-pttspor gibi takımları da mücadele etti 1. ligde ankara'nın. petrol ofisi'nin 1. ligde oynadığını hatırlamakla beraber, pttspor'dan babam sayesinde haberdarım. petrol ofisi'nin artık tff tarafından lisansı iptal edildi. bir zamanlar süper lig'de mücadele etmiş bu takım da yok olan bir başka ankara değeri.

  kızılay binasını yıkıp yerine avm yapılan, ankara'nın en eski binalarından biri olan zamanında bursa iskender ve bugün malesef burger king haline dönüştürülen ilk kızılay binası da ankara'nın değerleriydi. bugün ankara'da cumhuriyet'in kurulduğu 1. tbmm'ye giderseniz trafikten ve kalabalıktan orayı göremezsiniz. sanki yolun içine gömülmüş gibidir o bina. karşısındaki ankara palace da artık pek bilinen bir yer değildir. zamanın milletvekillerinin gittiği ve kıraathanelerinde çay içtikleri karaoğlan caddesi'nin yerinde de yeller esmektedir. önceleri tam ulus meydanı'nın ortasında duran atatürk heykeli bile kenara taşınmış, üzerindeki bozkurt motifleri aşağıya indirilmiştir. güvenpark, bakanlıklar ve daha niceleri çarpık kentleşme ile bilinçsiz belediye başkan seçimleri yüzünden yok ediliyor.

  ankara'da yok edilen bir tarih var: cumhuriyet tarihi. gözümüzün içerisine baka baka yok ediyorlar. en başından beri hem de. emek sineması için kıyametleri koparan sözde entelektüeller, söz konusu ankara olunca her şeye gözlerini kapatıp "görmedim-duymadım-bilmiyorum" oynuyorlar. bozkır'da doğacak bir güneş olarak tasarlanan ankara gri bir betonarmeye dönüştürüldü. bunda tabii ki birçok sosyal-politik ve ekonomik sebep de var ama bu kadar aleni olarak yapılması abes.

  her neyse, konuya hacettepespor'dan girip ta nelere bağladık. evet hacettepe öğrencisi, senin üniversitenin morluğu-beyazlığı önceki adıyla hacettepespor, sonraki adıyla keçiörengücü'nden geliyor. aradan uzun yıllar geçmesine rağmen kimse hacettepespor'a sahip çıkmıyor ve o da boynu bükük olarak köşesinde "keçiörengücü" olarak bekliyor. aslında arması şöyle hacettepespor'un:

  http://www.futbolkurdu.com/…/hacettepe_2_6ab356.jpg

  bir de en sonuna zamanında tüm türkiye'nin diline pelesenk olmuş hacettepespor tezahüratı yaparak epey dağıttığımız konuyu başladığımız notadan-perdeden bitirelim:

  har har har hor hor hor hacettepe hacettepe kor kor kor!
 • seneye tff 2. lig'de mücadele edecek olan takım..
 • elde ettigi gelirleri dusununce en az ptt 1. ligde yer almasi gereken takim.